15:23 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (218)
74

Pēc viņa sacītā, šajā jautājumā ir vērojamas acīmredzamas Briseles un Vašingtonas interešu nesaskaņas.

RĪGA, 19. jūlijs – Sputnik. Eiropas Savienība nevēlas upurēt Krievijas projektu "Ziemeļu straume 2", jo alternatīva Amerikas SDG veidā beigu beigās padarīs Eiropas produkciju par mazāk pieprasītu pasaules tirgū, paziņoja RT Krievijas Zinātņu akadēmijas Starptautiskās ekonomikas un starptautisko attiecību institūta Eiropas pētījumu centra vecākais zinātniskais darbinieks Vladimirs Oļenčenko, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa sacītā, šajā jautājumā ir vērojamas acīmredzamas Briseles un Vašingtonas interešu nesaskaņas. Analītiķis uzskata, ka ES cer diversificēt zilās degvielas importu, savukārt ASV, tieši pretēji, vēlas kļūt par galveno energoresursa piegādātāju Eiropā.

"Krievijas gāze par eiropiešiem izdevīgu cenu – tā ir arī savas produkcijas konkurētspējas nodrošināšana. Ja zilās degvielas vērtība pieaugs, pacelsies arī preču cenas, kuras eksportē ES. Un tad Amerikas produkcija var izrādīties lētāka, kas nozīmē pieprasītāka nekā Eiropas pasaules tirgū. (…) Eiropieši nepiekritīs upurēt savu labklājību Amerikas kapitāla interesēs," paskaidroja Oļenčenko.

Eksperts piebilda, ka ES var arī ieviest sankcijas pret ASV, lai mazinātu negatīvo efektu ierobežojošajiem pasākumiem no Vašingtonas puses attiecībā pret "Ziemeļu straumi 2" un "Turcijas straumi".

Valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien paziņoja, ka Valsts departaments publicējis rekomendācijas likuma par pretestību Krievijai ar sankciju starpniecību ietvaros, iekļaujot dokumentā "Ziemeļu straumi 2" un "Turcijas straumes" otro atzaru. Šīs darbības rada Amerikas sankciju riskus investīcijām un citām darbībām, kas ir saistītas ar Krievijas eksporta gāzesvadiem.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (218)

Pēc temata

Eksperts: divu kuģu ekspluatācija paātrinās "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Haoss Amerikā palīdzēja Eiropai atrisināt jautājumu ar "Ziemeļu straumi 2"
Valsts departamenta ultimāts: kā ASV draud ar jaunām sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Tagi:
Ziemeļu straume 2, gāze, ES, ASV, Krievija

Galvenie temati