06:16 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
Pasaulē
Saņemt īso saiti
41

Bieži vien krāpnieki bankas, valsts iestādes vai kādas partneru organizācijas vārdā piedāvā precizēt jūsu personas vai maksājumu datus.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Ja jūs telefonsarunā ar nepazīstamu cilvēku esat atpazinuši telefonkrāpnieku, obligāti jāpasaka viņam, ka esat viņu atmaskojuši, kā arī jāpiedraud ar to, ka vērsīsieties tiesībsargājošās iestādēs. Pretējā gadījumā šādu zvanu skaits citu organizāciju vārdā uz jūsu numuru pieaugs, pastāstīja aģentūrai "Prime" autonomās nekomerciālās organizācijas "Cifrovije platformi" ģenerāldirektors Arsēnijs Ščeļcins, vēsta RIA Novosti.

"Lai pareizi atbrīvotos no krāpniekiem telefonsarunā vai sarakstē, pirmām kārtām ir jānoskaidro, ka tas ir tieši krāpnieks. Parasti afēristi uzdarbojas tādās nozarēs, kur ir neskaidri izskaidrots valsts vai biznesa pakalpojums. Runa ir par populāru pakalpojumu, kurš ieinteresēs visus," precizē eksperts.

Bieži vien krāpnieki bankas, valsts iestādes vai kādas partneru organizācijas vārdā piedāvā precizēt jūsu datus: maksājumu, personas, tematiskos datus.

Noteikt, ka ar jums komunicē krāpnieks un ka tā nav vienkārši nekvalitatīva komunikācija no valsts iestādes, kompānijas vai valsts kompānijas puses, var tā: vienmēr pakļaut šaubām jebkādas nestandarta komunikācijas formas, iesaka Ščeļcins.

Piemēram, ja jūs esat pieraduši pārskaitīt naudu ar mobilo lietotņu starpniecību, un jūs saņemat zvanu no nesaprotama numura, labāk palūdziet maksimāli detalizēti precizēt jūsu datus no zvanītāja.

Pēc temata

Krāpnieki atkal uzbrūk: tagad Latvijas iedzīvotājiem zvana no Bloomberg
Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu
Tagi:
krāpnieki

Galvenie temati