13:33 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1970
  • RUB92.2336
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Pēc ārsta-imunologa Vladislava Žemčugova sacītā, pagaidām nav zināms, vai koronavīruss un gripas vīruss darbosies sinhroni vai pastiprinās viens otru – speciālisti vēros to mijiedarbību rudenī.

RĪGA, 17. jūlijs – Sputnik. Eiropas Komisija uzstājas par "gudrāku pieeju" cīņā ar iespējamo jauno koronavīrusa izplatības vilni, nekā vispārējā izolācija, paziņoja Eiropas Komisijas viceprezidents Margaritiss Shinass. Pēc viņa sacītā, Eiropa grasās risināt problēmas lokāli un darboties tieši problemātiskos punktos.

Visticamāk, otrais koronavīrusa vilnis neatnāks – būs rimstošs atlēciens, paziņoja Sputnik Latvija medicīnas zinātņu doktors, īpaši bīstamo infekciju speciālists, ārsts-imunologs Vladislavs Žemčugovs.

"Mūs sagaida lokāli uzliesmojumi, un to būs arvien mazāk un mazāk, atkarībā no tā, cik cilvēkus inficēs tas, kurš atvedīs koronavīrusu," paskaidroja Žemčugovs.

Pēc viņa sacītā, rudenī iespējama visu saaukstēšanās saslimšanu parādīšanās vienlaikus.

"Tā kā tās visas ir līdzīgas, gadījumā, ja paradīsies saaukstēšanās saslimšanas klīniskie simptomi, būtu jēga nodot testu ne tikai uz koronavīrusu, bet arī uz gripu. Gripa pēc slimības gaitas var būt smagāka un bīstamāka par koronavīrusu. Būs interesanti vērot šo vīrusu mijiedarbību," atzīmēja Žemčugovs.

Dabā tā mēdz notikt, ka viens vīruss izstumj citu, norādīja speciālists.

"Mēs nezinām, vai tie darbosies sinhroni vai pastiprinās viens otru. Iespējams variants, ka saslimšanas gadījumā ikviena infekcija no ARVI grupas – adenovīruss, rotavīruss, rinovīruss – novājinās cilvēka organismu, un tas kļūs jūtīgāks pret koronavīrusu, un otrādi," nobeigumā sacīja Žemčugovs.

Koronavīrusa pandēmija, kura kopš gada sākuma izplatījusies no Ķīnas, ir pārņēmusi praktiski visas valstis. Kopumā pasaulē ir atklāti vairāk nekā 13,9 miljoni Covid-19 gadījumu, no tiem vairāk nekā 592 tūkstoši beidzās ar nāvi, vairāk nekā 8,2 miljoni – ar izveseļošanos. Pasaules Veselības organizācija paziņo, ka pandēmijas pīķis pagaidām nav sasniegts un prognozēt tās beigu termiņus pagaidām neesot iespējams.

Pēc temata

Nosaukti veidi, kā atjaunot plaušas pēc koronavīrusa izslimošanas
Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā
Zinātnieks nonācis pie negaidīta slēdziena par koronavīrusa izcelsmi
Pētījums: sievietes koronavīrusa dēļ ir cietušas vairāk, nekā vīrieši
Tagi:
prognoze, gripa, koronavīruss

Galvenie temati