18:16 30 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Lādiņa izmēģinājumi sākti šī gada jūlijā, un StormBreaker iespēju novērtējumu plānots noslēgt līdz 2020. gada beigām.

RĪGA, 22. jūnijs - Sputnik. Iznīcinātājs F/A-18E/F Super Hornet pirmo reizi palaidis aviācijas bumbu GBU-53/B StormBreaker, informē izdevums Forbes.

Izdevums apliecināja, ka bumba, integrēta pusautomātiskā precīzā ieroča Golden Horde ("Zelta Orda") kompleksā, mainīšot "spēles noteikumus", vēstīja RIA Novosti.

Lādiņa izmēģinājumi sākti šī gada jūlijā, un StormBreaker iespēju novērtējumu plānots noslēgt līdz 2020. gada beigām. Līdztekus iznīcinātājiem Super Hornet, viens no pirmajiem bruņojumu varētu saņemt arī F-15E Eagle. Vēlāk iecerēts ar GBU-53/B aprīkot "neredzamo" iznīcinātāju F-35 Lightning II, kas varēs uzņemt līdz 24 tādas aviācijas bumbas.

StormBreaker izmantotas pagājušā gadsimta 80. gadu izstrādes. Aviācijas bumba spēj pati izvēlēties iepriekš izraudzītus mērķus atbilstoši to likvidācijas prioritātei un ļauj lidmašīnai koriģēt tās kursu.

Iepriekš kļuva zināms, ka ASV jaunā hiperskaņas raķete izmēģinājumu laikā teju nav aizgājusi "brīvā lidojumā".

Izdevums "Aviation Week" pastāstīja, ka incidents atgadījies ar reaktīvo raķeti, kas izstrādāta ASV Aizsardzības ministrijas Perspektīvo pētījumu projektu pārvaldes (DARPA) un Gaisa spēku kopīgās programmas ietvaros.

Pēc temata

"Divkosīga politika". Militārais eksperts par raķešu izmēģinājumiem ASV
Krievija komentēja ASV veiktos INF aizliegtās raķetes izmēģinājumus
ASV izmēģinājušas spārnoto raķeti, ko aizliedza līgums INF
ASV informēja par kodolbumbas B61-12 sekmīgiem izmēģinājumiem
Tagi:
bruņojums, ASV, Forbes

Galvenie temati