10:16 10 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
41

Iepriekš rasisma izpausmju apkarošanas viļņa kalngalos nosaukumu mainīja tvaicētie rīsi "Uncle Ben's" un pankūku sīrups "Aunt Jemima", savukārt serviss HBO Max uz laiku dzēsis no sava kataloga godalgoto filmu "Vējiem līdzi".

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Amerikāņu kompānija "Dreyer's", kas jau aptuveni 100 gadus ražo saldējumu, nolēmusi mainīt sava firmas produkta – eskimo – nosaukumu, atsaucoties uz kompānijas galveno mārketologu pastāstīja Wall Street Journal.

Kompānijā radās iespaids, ka nosaukums "eskimo" var aizvainot eskimosus – pamattautu grupu, kas mīt Grenlandē, Nunavutā (Kanāda), Aļaskā un Čukotskas autonomā apgabala austrumu rajonos.

"Mēs pieturamies pie rasu līdztiesības sasniegšanas principa un šo terminu uzskatām par pazemojošu," teica "Dreyer’s" galvenā mārketoloģe Elizabella Markesa.

Pārdēvēts saldais deserts Eskimo Pie – saldējums starp diviem cepumiem, kas pārliets ar šokolādi.

Zīmīgi, ka produkta logotipā un reklāmā izmantots eskimosu apģērbā tērps zēns.

Eskimo nav pirmā prece, kas cietusi aktīvajā diskriminācijas apkarošanā. Iepriekš tāds pats liktenis skāra tvaicētos rīsus "Uncle Ben's", ko ražo kompānija "Mars", un pankūku sīrumu "Aunt Jemima" no kompānijas "PepsiCo". Bez tam serviss HBO Max uz laiku dzēsis no sava kataloga godalgoto filmu "Vējiem līdzi". Vēlāk filma atkal parādījās, taču tagad tā papildināta ar komentāru, kurā skan lūgums ņemt vērā vēsturisko kontekstu, kurā risinās filmas notikumi. Cīņa ar diskrimināciju ASV sarosījusies pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves. Viņš miris slimnīcā pēc aizturēšanas, kuras laikā policijas darbinieki izmantoja spēku.

Pēc temata

ASV aizvaino Krievijā ražotais saldējums "Obamka"
Vai "Rīgas melno balzāmu" arī pārdēvēt? Iedzīvotājus šokējis skandāls ap saldējumu
Saldējums ar tārpiem un vabolēm neizraisīja amerikāņu sašutumu
Kuveitā parādījies narkobarona Eskobara vārdā nosauktais saldējums
Tagi:
rasisms, ASV

Galvenie temati