01:44 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Pasaulē
Saņemt īso saiti
64

Lielu skaitu cilvēku ir nogurdinājis pašizolācijas režīms, turklāt valstis steidz atjaunot ekonomiku pēc dīkstāves, un tas novedīs pie jaunas bīstamas fāzes vīrusa izplatībā.

RĪGA, 21. jūnijs - Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss organizācijas brīfingā pauda viedokli, ka sākas jauna bīstama koronavīrusa izplatības fāze pasaulē, vēsta Press.lv.

Viņš konstatēja, ka cilvēkiem apnicis sēdēt mājās un valstis steidzas atvērt robežas un atjaunot ekonomiku, tomēr vīruss vēl nav pazudis.

"Tomēr vīruss vēl joprojām ātri izplatās, tas vēl joprojām ir nāvējošs, un lielākā daļa cilvēku pret to vēl joprojām ir uzņēmīgi," teica Gebreiesuss.

© Sputnik / Александр Кондратюк

PVO vadītājs atzīmēja, ka 18. jūnijā reģistrēts rekordliels Covid-19 inficēto skaits, lielākā daļa no viņiem – Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Kopā – 150 tūkstoši cilvēku diennakts laikā. Liels saslimšanas gadījumu skaits fiksēts arī Dienvidāzijas un Tuvo Austrumu valstīs.

Gebreiesuss ieteica visām valstīm joprojām ievērot visus ierobežojumus un nezaudēt modrību.

Cita starpā, pēc viņa domām, ļoti svarīgi ir ievērot sociālo distanci, bieži mazgāt rokas, izmantot individuālās aizsardzības līdzekļus.

Patlaban pasaulē fiksēti 8,689 miljoni infekcijas gadījumu, 460 548 cilvēki ir miruši.

Pēc temata

PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
PVO: Covid-19 otrais vilnis var būt graujošs
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss

Galvenie temati