02:14 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Krievijas vēstniecība Vašingtonā ieteica amerikaņu likumdevējiem "emocijas un vērtējumus demonstrēt savaldīgi".

RĪGA, 20. jūnijs – Sputnik. Krievijas vēstniecība ASV aicinājusi amerikāņu likumdevējus savaldīgāk paust emocijas un vērtējumus, komentējot likumprojektu, kas aizliedz izvest amerikāņu karaspēku no Eiropas, kurā pieminēti "Krievijas draudi", vēsta RIA Novosti.

Atbilstošus likumprojektus iepriekš iesniedza Demokrātu partijas biedri: Roberts Menendess Senātā un Eliots Endžels – Pārstāvju palātā. Iniciatīvas autori iesaka aizliegt līdzekļu piešķiršanu ASV bruņoto spēku izvešanai no Eiropas kopumā, it īpaši no Vācijas. Lēmums pamatots ar to, ka amerikāņu spēku klātbūtne it kā palīdzot Vašingtonai un tās sabiedrotajiem Eiropā stāties pretī Krievijai, KTDR un Irānai.

ASV prezidents Donalds Tramps un Vācijas kanclere Angela Merkele
Пресс-служба Президента РФ

Komentējot demokrātu likumprojektus, Krievijas vēstniecība Vašingtonā ieteica amerikaņu likumdevējiem "emocijas un vērtējumus demonstrēt savaldīgi".

"Mums ir jāuztur civilizēts dialogs. Krievija nevienam neuzbrūk, tai nav nekādu nodomu uzbrukt. Beidziet iebiedēt pilsoņus Amerikā un Eiropā ar šausmenēm par "Krievijas draudiem"," diplomāti uzrakstīja vēstniecības lapā Twitter.

Diplomātiskā misija atgādināja, ka Eiropā atrodas arī 180 amerikāņu kodolbumbas B-61.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps informēja par nodomu samazināt militāro kontingentu Vācijā līdz 25 tūkstošiem cilvēku. Patlaban tur dislocēt 35 tūkstoši amerikāņu karavīru, desmit tūkstoši Pentagona civilo darbinieku un aptuveni divi tūkstoši līgumstrādnieku.

Savu lēmumu Tramps pamatoja ar Vācijas "negodīgo" tirdzniecisko politiku attiecībās ar ASV un "kavētiem" maksājumiem NATO budžetā. Baltā nama vadītājs lauzīja galvu arī par to, kāpēc Savienotajām Valstīm būtu jātērē nauda Vācijas aizsardzībai no Krievijas, ja Berlīne pērk gāzi Krievijā.

Pēc temata

ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Eiropu gaida "liela traģēdija"
Un kodolieročus arī līdzi paķeriet: Krievijas ĀM par ASV spēku iespējamo izvešanu no VFR
Vācu politiķi nosaukuši ASV sankcijas par tiešu uzbrukumu Vācijas suverenitātei
Tagi:
Krievijas vēstniecība, ASV

Galvenie temati