03:06 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (673)
65

Aptuveni pusei hospitalizēto pacientu ir neiroloģiskas Covid-19 izpausmes, kas ietver galvas sāpes, reiboni, uzmanības zudumu, grūtības koncentrēties, ožas un garšas traucējumus, krampjus, insultus, vājumu un sāpes muskuļos.

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Slimība Covid-19 apdraud cilvēku nervu sistēmu visā pasaulē, uzskata zinātnieki no ASV Ziemeļrietumu universitātes, kuri sastādīja inficēto pacientu neiroloģisko simptomu apskatu, vēsta RIA Novosti.

Koronavīrusa testi, foto no arhīva
Пресс-служба мэрии Москвы

Žurnālā "Annals of Neurology" publicētā raksta autors, neiroloģijas profesors Igors Koraļņiks, universitātes neiroinfekcijas slimību un vispārējās neiroloģijas nodaļas vadītājs, kopā ar kolēģiem veica visu Northwestern Medicine hospitalizēto Covid-19 pacientu retrospektīvu analīzi, lai fiksētu neiroloģisko komplikāciju biežumu un tipu, kā arī reakciju pēc terapijas.

"Aptuveni pusei hospitalizēto pacientu ir neiroloģiskas Covid-19 izpausmes, kas ietver galvas sāpes, reiboni, uzmanības zudumu, grūtības koncentrēties, ožas un garšas traucējumus, krampjus, insultus, vājumu un sāpes muskuļos," teikts universitātes preses relīzē.

Darba autori uzskata, ka slimība var skart visu nervu sistēmu, ieskaitot galvas smadzenes, muguras smadzenes un nervus, kā arī muskuļus. Koraļņiks norādīja, ka konstatēta virkne dažādu iemeslu, kuru dēļ Covid-19 var radīt neiroloģiskas disfunkcijas. Tā kā šī slimība var skart vairākus orgānus (plaušas, nieres, sirdi), arī smadzenes var ciest skābekļa piegādes vai asins koagulācijas traucējumu rezultātā – tie var novest pie išēmiska vai hemorāģiska insulta.

Covid-19
Министерство обороны РФ

Bez tam vīruss var radīt smadzeņu un galvas smadzeņu apvalka tiešu infekciju. Visbeidzot, imūnsistēmas reakcija uz infekciju var radīt iekaisumu, kas nodarīs kaitējumu smadzenēm un nerviem.

"To ir svarīgi zināt plašai sabiedrībai un ārstiem, jo SARS-CoV-2 infekcijas gadījumā sākotnēji var parādīties neiroloģiski simptomi pirms parādās drudzis, klepus vai elpošanas problēmas," paziņoja Koraļņiks.

Preses relīzē atzīmēts, ka profesors sadarbībā ar kolēģiem joprojām seko dažu pacientu stāvoklim, lai noskaidrotu, vai neiroloģiskās problēmas ir pārejošas vai pastāvīgas. Šie pētījumi radīs pamatu daudzu Covid-19 neiroloģisko izpausmju diagnostikai un ārstēšanai.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (673)

Pēc temata

Pēc pieciem un desmit gadiem: ārsts par komplikācijām bezsimptomu Covid-19 gadījumā
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss

Galvenie temati