13:21 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (730)
103

Mainījušies noteikumi Baltkrievijas un Latvijas robežas šķērsošanai: iebraucēji var iztikt bez divas nedēļas ilgas pašizolācijas, taču viņiem jāuzrāda nesen izsniegta izziņa par to, ka viņiem nav Covid-19.

RĪGA, 13. jūnijs – Sputnik. Baltkrievijas Veselības ministrija atļāvusi personām, kas ierodas no Latvijas, nedoties 14 dienas ilgā pašizolācijā Covid-19 izplatības profilaksei, taču viņām nepieciešama izziņa par to, ka viņiem nav Covid-19.

Iepriekš Baltkrievijas valdība pieņēma lēmumu, saskaņā ar kuru visām personām, kas ieradušās no valstīm ar koronavīrusa infekcijas gadījumiem, ir jādodas 14 dienas ilgā pašizolācijā savā dzīves vai uzturēšanās vietā. Sarakstā figurēja 169 pasaules valstis. Tagad valdība izdarījusi grozījumus valstu saraksta, no kurām atbraukušajām personām nepieciešama obligāta divas nedēļas ilga pašizolācija.

"Aktualizēts valstu saraksts, kurās reģistrēti Covid-19 infekcijas gadījumi," vēstīja Baltkrievijas Veselības ministrijas preses dienests.  

No 11. jūnija Latvija minētajā sarakstā nav iekļauta, vienlaikus svītrotas vēl 36 Eiropas valstis un Ķīna.

Covid-19
© Sputnik / Денис Абрамов

Ziņojumā uzsvērts, ka Baltkrievijā iebraukušajiem ārvalstu pilsoņiem nepieciešama izziņa ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā divas dienas pirms robežas šķērsošanas dienas.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījusies no Ķīnas, aptvērusi gandrīz visas valstis. Pasaulē fiksēti vairāk nekā 7,4 miljoni Covid-19 gadījumu, 417,5 tūkstoši no tiem beigušies letāli, gandrīz 3,5 miljoni ir izveseļojušies.

Baltkrievijas Veselības ministrijas statistika liecina, ka valstī ir 51 816 inficētie, reģistrēti 293 nāves gadījumi, 26 643 cilvēki jau izveseļojušies.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (730)

Pēc temata

ES gatavo piedāvājumus ārējo robežu atvēršanas uzsākšanai no 1. jūlija
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Latvija atver robežu ES un dažu citu valstu iedzīvotājiem
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem
Tagi:
karantīna, koronavīruss, Latvija, Baltkrievija

Galvenie temati