10:20 09 Maijs 2021
Tiešraide
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
 • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
107

Žurnālists uzskata, ka Covid-19 epidēmija ASV kļuvusi par savdabīgu jaunu Pērlhārlboru, kas novedusi pie vēsturisku mērogu recesijas.

RĪGA, 12. jūnijs - Sputnik. 30 gadus pēc Padomju Savienības sabrukuma līdzīgs liktenis apdraud ASV. Tādu viedokli paudis Le Figaro analītiķis Nikolā Bavrē.

Pēc viņa domām, risku radījusi prezidenta Donalda Trampa "pašnāvnieciskā" politika, kurš iedzinis Savienotās Valstis pilsoņu kara ugunīs.

Autors raksta, ka patlaban Amerika pārdzīvo četras krīzes vienlaikus. Žurnālists uzskata, ka Covid-19 epidēmija ASV kļuvusi par savdabīgu jaunu Pērlhārlboru, kas jau aiznesusi 110 tūkstošus dzīvību. Tā novedusi pie vēsturisku mērogu recesijas – triju mēnešu laikā darbu zaudējuši 45 miljoni cilvēku, prognozes liecina, ka IKP 2020. gadā kritīsies par 6,5%. Džordža Floida bojāeja Mineapolisā izprovocēja rasu nekārtības un grautiņus amerikaņu pilsētās. Zināmā mērā tie atgādina protestus 1968. gadā pēc Mārtina Lutera Kinga slepkavības. Visbeidzot, Donalda Trampa populisms ar ieceri ķerties pie 1807.gada likuma par sacelšanās apspiešanu un uzticēt armijai kārtības atjaunošanu valstī, pretēji tiesiskas valsts principiem un militārās vadības iebildumiem, rada īstu haosu Savienotajās Valstīs, raksta žurnālists.

Analītiķis atzīmēja, ka ar darbībām, apejot Kongresu, spiedienu pret tiesām un armiju Baltā nama vadītājs iznīcina izveidojušos bremžu un atsvaru sistēmu. Neskatoties uz Trampa politikas nepārprotamajiem trūkumiem, viņam vēl ir izredzes tikt pārvēlētam 2020. gadā. Bavrē uzsvēra, ka tas lielā mērā skaidrojams ar demokrātu kandidāta Džo Baidena vājo pozīciju.

 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
 • Protestu dalībnieki Mineapolisā
  Protestu dalībnieki Mineapolisā
  © Sputnik / Стрингер
 • Protestu dalībnieki Mineapolisā
  Protestu dalībnieki Mineapolisā
  © Sputnik / Стрингер
 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
 • Protesti Ņujorkā
  Protesti Ņujorkā
  © Sputnik / Брайан Смит
1 / 5
© Sputnik / Брайан Смит
Protesti Ņujorkā

 

Iepriekš izdevums The Jerusalem Post uzrakstīja, ka ASV strauji atkāpjas no savām pozīcijām un "sāk pagrimt", bet to izmanto Krievija, Ķīna un citas valstis.

Materiāla autors uzskata, ka pagrimumu radījuši protesti, kas aptvēruši ASV, un koronavīrusa pandēmija.

Nesen Krievijas senators Aleksejs Puškovs paziņoja, ka ASV sākušies "juku laiki".

Pa ASV pilsētām vēlies protestu un nekārtību vilnis pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves Mineapolisā. Internetā parādījās video ieraksts, kurā redzams: policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām, trijatā uzvēlās virsū, turklāt viens ar ceļgalu saspieda viņam kaklu. Floids dažas reizes atkārtoja, ka nevar elpot, pēc tam noklusa.

Afroamerikānis mira reanimācijā. Oficiālā tiesu medicīnas ekspertīze apstiprināja, ka viņš miris nosmokot..

Pēc temata

Le Monde žurnālisti pareģo: ASV zaudēs līdera pozīcijas pandēmijas rezultātā
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Tagi:
ekonomiskā krīze, PSRS, ASV

Galvenie temati