01:24 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
68

Attiecībā uz ES iekšējām robežām – visiem ierobežojumiem braucieniem Savienības robežu ietvaros ir jābūt atceltiem līdz jūnija beigām.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Eiropas Savienība grasās šonedēļ sagatavot piedāvājumus pakāpeniskai satiksmes ierobežojumu atcelšanai ar trešajām valstīm sākot no 1. jūlija, paziņoja Eiropas Savienības Augstākais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas lietās Žozeps Borels, vēsta RIA Novosti.

"Šonedēļ kolēģija vēlreiz apspriedīs šos ierobežojumus un piedāvās pakāpenisku pieeju šo pasākumu atcelšanai no 1. jūlija," pastāstīja Eiropas diplomātijas vadītājs. Viņš paskaidroja, ka ES valstis cenšas izstrādāt kopēju pieeju, ko atbalstīs Eiropas Komisija.

Attiecībā uz ES iekšējām robežām – visiem ierobežojumiem braucieniem Savienības robežu ietvaros ir jābūt atceltiem līdz jūnija beigām.

Aizritējušajā piektdienā videokonferences laikā lielākā daļa Eiropas iekšlietu ministru izteicās par ierobežojumu pagarināšanu uz ES ārējām robežām, kuri beidzas 15. jūnijā, vēl uz divām nedēļām.

Pārvietošanās ierobežojumi ES ietvaros un braucieniem ārpus Savienības sākotnēji tika ieviesti marta sākumā jaunā koronavīrusa izplatības fonā.

Pēc temata

Latvija atver robežu ES un dažu citu valstu iedzīvotājiem
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem
Pierunājuši: Polija atvērs robežas ar Baltijas valstīm
Tagi:
robeža, ES

Galvenie temati