21:19 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
43

Koronavīrusa pandēmijas dēļ Eiropas valstis marta vidū ieviesa ierobežojumus braucieniem ārpus nacionālajām robežām. Taču šos lēmumus varasiestādes bieži vien pieņēma steidzamā kārtā bez iepriekšējas saskaņošanas Eiropas līmenī.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Konkurence tūrisma tirgū apgrūtina saskaņota lēmuma pieņemšanu saistībā ar ierobežojumu atcelšanu robežu šķērsošanai Eiropas Savienībā, uzskata Beļģijas ārlietu ministrs Filips Gofēns, vēsta RIA Novosti.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
Agencja Gazeta/Slawomir Kaminski via REUTERS

Piektdien Eiropas iekšlietu ministri sarīkoja videokonferenci, kuras beigās bija nolemts pagarināt ierobežojumus uz ES ārējām robežām līdz jūnija beigām, pēc kā jāseko pakāpeniskai robežu atvēršanai "neobligātiem braucieniem". Līdz tam brīdim ES ir jānosaka kritēriji, pēc kuriem tiks pieņemti lēmumi par satiksmes ierobežojumu atcelšanu ar trešajām valstīm. Runājot par ES iekšējām robežām, vairākums piekrita robežu atvēršanai 15. jūnijā, tikmēr virkne valstu nolēma rīkoties patstāvīgi.

"Virkne valstu uzsāka sava veida tūrisma konkurenci. Kad Itālija pirmā pasludina par robežu atvēršanu 3. jūnijā, tai skaitā tās mērķis ir piesaistīt tūristus," sacīja Beļģijas ĀM vadītājs sestdien publicētajā intervijā avīzei La Libre.

Viņš piebilda, ka katra valsts patstāvīgi pieņēma lēmumus attiecībā uz ES iekšējām robežām, jo situācija ar koronavīrusa izplatību visur bijusi atšķirīga. "Luksemburga vispār neslēdza savas robežas. Vācija sākumā ieviesa stingrus pasākumus uz robežām, bet pēcāk viena no pirmajām sāka uzstāties par to atvēršanu. Mēs Beļģijā uzstājāmies par saskaņotu Eiropas pieeju, taču, acīmredzot, tas nav iespējams," uzskata Gofēns.

Bulgārijas karogs, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Taču ES ārējo robežu atvēršanas jautājumos Beļģijas ministrs cer panākt konsensu ES mērogā. "Kas attiecas uz Eiropas Savienības ārējo robežu atvēršanu, Beļģija pieņems lēmumu atbilstoši Eiropas Komisijas rekomendācijām. Esmu optimistiski noskaņots attiecībā uz Eiropas spējām nosaukt kopīgu datumu," piebilda viņš.

Eiropas Komisija iepriekš nāca klajā ar praktiskām rekomendācijām ES valstīm attiecībā uz tūrisma un transporta nozares atjaunošanu Eiropas Savienības ietvaros 2020. gada vasaras sezonā. Pirmajā posmā EK ieteica atvērt robežas starp valstīm un reģioniem ar līdzīgu epidemioloģisko situāciju. Tālāk valstīm ieteikts robežu atvēršanas gadījumā vienmēr ņemt vērā situāciju ar koronavīrusu.

Pēc temata

Robežkontrole starp Latviju un Lietuvu ir atcelta
Politologs izskaidroja Briseles neapmierinātību ar robežu atklāšanu Baltijā
PVO: Covid-19 otrais vilnis var būt graujošs
Tagi:
Beļģija, pandēmija, koronavīruss, robeža, Eiropa

Galvenie temati