07:58 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)
123

Bulgārijā faktiski ir atjaunots starptautiskais tūrisms Eiropas Savienības iedzīvotājiem, kuri ieceļo uz neilgu laiku.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Bulgārijas varasiestādes no 22. maija atver robežas Eiropas Savienības un Šengenas zonas pilsoņiem, vēsta RIA Novosti.

Bulgārijas robežas saistībā ar koronavīrusa izplatību tika slēgtas marta vidū. Bulgārijas pilsoņiem un ārzemju diplomātiem, kuri ieceļoja valstī, bija spiesti iziet 14 dienu karantīnu.

Šonedēļ Bulgārijas premjerministrs paziņoja, ka tika panāktas divpusējas vienošanās par pierobežas režīma mīkstināšanu ar kaimiņvalstīm – Grieķiju, Serbiju un Rumāniju. Neraugoties uz to, ka Eiropas Komisija kritizē "mini Šengenu" veidošanu ES ietvaros, tās turpina parādīties.

Tagad, saskaņā ar Bulgārijas Veselības ministrijas vadītāja Kirila Anaņijeva rīkojumu, ar divu nedēļu karantīnas nosacījumu valstī var ieceļot ikviens Eiropas valsts iedzīvotājs. Taču, ja viņš neplāno uzturēties valstī ilgāk par 7 dienām, karantīna nebūs nepieciešama vispār. faktiski runa ir par starptautiskā tūrisma atjaunošanu, lai arī īstermiņa ietvaros.

No karantīnas tiks atbrīvotas veselas personu kategorijas, kuras ir uzskatītas rīkojumā. Šiem ir apmeklētāji, līdzīgi īstermiņa tūristiem, kā arī tranzītā braucošajiem pierobežas sanitārās kontroles punktos deklarēs apņemšanos ievērot Bulgārijas teritorijā noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Saskaņā ar aktuālākajiem PVO datiem, Bulgārijā ar Covid-19 ir inficējušies 2331 cilvēks, 120 cilvēki ir miruši. 21. maijā ir reģistrēti 39 jauni inficēšanās gadījumi.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)

Pēc temata

Latvija atver robežu ES un dažu citu valstu iedzīvotājiem
Politologs izskaidroja Briseles neapmierinātību ar robežu atklāšanu Baltijā
"Mēs pirmie atveram robežas": Baltijas valstu premjeri izziņoja uzvaru pār Covid-19
Eiropas Komisija informējusi, kad ES valstīm ieteikts atvērt robežas
Tagi:
Bulgārija, koronavīruss, robeža

Galvenie temati