04:52 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (715)
36

ASV un Ķīna neatbalstīja Eiropas Savienības un Austrālijas ierosinājumu izmeklēt pandēmijas iemeslus, taču vairāk nekā simt valstis atbalstījušas ideju.

RĪGA, 19. maijs - Sputnik. Vairāk nekā simt valstis atbalstījušas ES un Austrālijas ierosinājumu organizēt neatkarīgu izmeklēšanu, ar mērķi noskaidtot jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojuma iemeslus, vēsta Austrālijas televīzijas un radio korporācija ABC.

ES valstis un Austrālija kopīgiem spēkiem virza ierosinājumu veikt "bezkaislīgu, neatkarīgu un visaptverošu" izmeklēšanu, lai novērtētu "PVO koordinētos atbildes pasākumus veselības aprūpes jomā ar mērķi stāties pretī Covid-19".

Austrālijas ārlietu ministre Merisa Peina pastāstīja, ka runa ir par "neatkarīgu pandēmijas pārskatu ar mērķi palīdzēt pasaulei gūt mācības, kas nepieciešamas globālās veselības aizsardzībai".

"Austrālija un liels skaits valstu ir rezolūcijas līdzautores ES vadībā, kas ietver aicinājumu sniegt bezkaislīgu, neatkarīgu un visaptverošu vērtējumu," norādīja Austrālijas ārlietu ministre.

Mediji vēsta, ka iepriekš ierosinājumu atbalstīja 62 valstis, tostarp Krievija, Japāna, Lielbritānija, Dienvidkoreja, Turcija, Indonēzija un DĀR. Vakar, vēsta telekanāls SBS News, tām pievienojušās vēl 54 Āfrikas valstis.

Iniciatīvu pagaidām nav atbalstījušas ne ASV, kas iepriekš kritizēja Pasaules veselības organizāciju par to, ka tā it kā neesot publicējusi patiesās ziņas par vīrusu un nav izmeklējusi uzticības vērtas ziņas no Uhaņas, kas neatbilst Ķīnas valdības oficiālajai informācijai, ne arī Ķīna, kuras valdība jau vairākkārt norādījusi, ka jau no paša sākuma ievērojusi atklātu un atbildīgu pozīciju jautājumā par koronavīrusa infekcijai veltīto datu publikāciju.

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss , foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ķīnas Ārlietu ministrija uzskata, ka izmeklēšana ir "priekšlaicīga", jo lielākajā daļā valstu pandēmija vēl nav beigusies.

Jāpiebilst, ka minētajā dokumentā nav pieminēta Ķīna vai Uhaņas pilsēta, kur sākās koronavīrusa epidēmijas uzliesmojums.

ABC vēsta, ka Austrālijas ierosinājumu izmeklēt koronavīrusa pandēmijas iemeslus, Pekina jau iepriekš novērtēja negatīvi, tomēr ideja gūst aizvien plašāku starptautisko atbalstu.

Saskaņā ar PVO datiem pasaulē ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 4,5 miljoni cilvēku, vairāk nekā 300 tūkstoši ir miruši. Lielākais inficēšanās gadījumu skaits fiksēts Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā – gandrīz 2 miljoni.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (715)

Pēc temata

Kas visus inficējis ar koronavīrusu? Covid-19 "nulles pacients"
Mediji: ASV izlūkdienests savlaicīgi brīdināja Izraēlu un NATO par koronavīrusu
ASV gatavojas pasludināt Ķīnai nomaksājamo parādu defoltu
Tramps informējis, ka ASV izmeklēs versijas par koronavīrusa izcelsmi
Tagi:
koronavīruss, Eiropas Savienība, Austrālija, Ķīna, ASV

Galvenie temati