16:36 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (816)
159

Kaitējums, kas organismam nodarīts bezsimptomu Covid-19 gadijumā, ir atkarīgs no pakāpes, kādā vīruss skāris organismu, kā arī no paša vīrusa koncentrācijas.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Cilvēkiem, kam Covid-19 gaitā simptomi nav novērojami, iespējams komplikāciju risks nākotnē, uzskata medicīnas zinātņu doktors Oļegs Vinogradovs, Pirogova centra galvenais neirologs.

Ilgstošu komplikāciju parādīšanās risks būs atkarīgs no pakāpes, kādā vīruss skāris organismu, kā arī no paša vīrusa koncentrācijas. Ļoti svarīga ir arī skābekļa bada pakāpe audos un tas, cik aktīvi strādā imūnsistēma, vēsta RIA Novosti.

"No tā būs atkarīgas nākamās komplikācijas, kas būs pēc pieciem, desmit gadiem," norādīja mediķis.

Vinogradovs atzina, ka pagaidām ārsti nevar sniegt precīzu veselības prognozi cilvēkiem, kam Covid-19 norit bez simptomiem.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijā pieaug bezsimptomu slimnieku skaits. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atzīmēja, ka katram desmitajam inficētajam Latvijā nebija klīnisku slimības izpausmju. Pēc ārsta domām, cilvēki bez simptomiem var kļūt par bīstamiem infekciju izplatītājiem, un šo faktoru ignorēt nav iespējams. 

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (816)

Pēc temata

Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Ārsts apšauba Igaunijai nodotā antivīrusu preparāta efektivitāti pret Covid-19
Krievijas infektologs novērtēja risku atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Tagi:
koronavīruss, veselība

Galvenie temati