13:20 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

Sliktākā scenārija apstākļos, ko daudzi uzskata par reālāko, līdz gadsimta beigām pasaules okeāna līmenis celsies par 1,3 metriem.

RĪGA, 12. maijs - Sputnik. Starptautiskā zinātnieku grupa Singapūras Nanjanga Tehnoloģiskās universitātes pētnieku vadībā noskaidrojuši, ka jūras līmeņa celšanās XXI gadsimtā būs lielāka, nekā uzskatīts agrāk, vēsta RIA Novosti. Viņu slēdzieni publicēti žurnālā Climate and Atmospheric Science.

Vairāk nekā simt zinātnisko izdevumu vadošie autori pēc zinātnieku lūguma novērtēja Pasaules okeāna līmeņa celšanos. Tāpat pētnieki izanalizējuši vairāk nekā tūkstoti rakstu, kas veltīti šim jautājumam.

Sliktākā scenārija apstākļos, ko daudzi uzskata par reālāko, līdz gadsimta beigām pasaules okeāna līmenis celsies par 1,3 metriem, bet vēl pēc 200 gadiem tas jau par 5,6 metriem pārsniegs sākotnējo atzīmi.

Zinātnieki uzskata, ka Arktikas un Grenlandes ledāju kušanas rezultātā Pasaules okeāna līmenis būtiski celsies. Šo procesu varētu palēnināt siltumnīcas gāzu izmešu līmeņa samazināšana.

Iepriekš Pasaules Meteoroloģijas organizācijas pārstāvji informēja, ka 2020.-2024.gg. vidējā gaisa temperatūra uz planētas varētu sasniegt rekordaugstus rādītājus.

Pēc temata

Globālo sasilšanu apturēt vairs neizdosies. Tomēr priekšrocības ir saskatāmas
Krievija nopelnīs uz globālās sasilšanas rēķina
Zinātnieks: Latvijai nav jābaidās no globālās sasilšanas, ir nopietnākas problēmas
Tagi:
Arktika, zinātnieki

Galvenie temati