16:26 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
25

94 gadus vecais veterāns Frenks Kons, kurš piedzīvoja padomju un amerikāņu karavīru tikšanos pie Elbas, uzsver, ka Baltā nama publikācijas neatspoguļo "ASV oficiālo politiku".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Baltais nams ar savu lēmumu neiekļaut PSRS starp valstīm, kas uzvarēja nacismu Otrajā pasaules karā pieļauj rupju kļūdu, un tā ir jāizlabo, sarunā ar RIA Novosti norādīja amerikāņu veterāns Frenks Kons.

Iepriekš Baltā nama lapās Instagram un Twitter parādījās publikācija, kurā par nacisma uzvarētājiem nosauktas tikai ASV un Lielbritānija, bet Padomju Savienība vispār nav pieminēta.

"Tā bija rupja kļūda, kas jāizlabo, un tās labošana jāpieprasa atbilstošajām iestādēm. Nav pieļaujama tāda vēstures sagrozīšana," teica Kons.

94 gadus vecais veterāns, kurš piedzīvoja padomju un amerikāņu karavīru tikšanos pie Elbas, uzsver, ka Baltā nama publikācijas neatspoguļo "ASV oficiālo politiku".

Vienlaikus viņš konstatēja: ja jau pieminēta Lielbritānija, tad jārunā arī par Krievijas ieguldījumu. Lielbritānijas pozīcijas rietumu frontē bija ļoti neizdevīgas, pirms PSRS uzvaras pie Staļingradas, tāpēc nav nekādu šaubu par to, kas sekmējis rezultātu, atgādināja Kons. Viņš piebilda arī to, ka PSRS bija zināma loma, kad notika desants Normandijā.

Iepriekš Krievijas ĀM informēja, ka Maskava iecerējusi nopietnu sarunu ar Vašingtonas amatpersonām jautājumā par ASV centieniem sagrozīt nacisma sakāves rezultātus un PSRS lomu Otrajā pasaules karā.

Krievijas vadība jau vairākkārt norādījusi, ka dažas Eiropas valstis cenšas sagrozīt vēsturi. Prezidents Vladimirs Putins atzīmēja, ka Maskavas pienākums ir saglabāt patiesību par Lielo Tēvijas karu un stāties pretī vēstures falsifikācijas mēģinājumiem.

Valsts ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja: "Centieni apmelot mūsu valsti no Otrā pasaules kara rezultātu viedokļa, Otrā pasaules kara iemeslus, kā arī mēģinājumi izmantot šos melus, lai šodien vājinātu Krievijas pozīcijas starptautiskajā arēnā, turpināsies."

Pēc temata

Operācija "Neiedomājamais". Kā sabiedrotie gribēja uzbrukt PSRS uzreiz pēc Uzvaras
ASV Valsts departaments publicēja paziņojumu par PSRS Baltijas valstu "okupāciju"
KF vēstnieks ASV: Krievija neļaus aizmirst PSRS uzvaru pār fašismu
Putins nosaucis par murgiem mēģinājumus apsūdzēt PSRS par Otrā pasaules kara sākumu
Tagi:
ASV, Krievija, Lielais Tēvijas karš, Uzvaras diena

Galvenie temati