23:20 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Maskava apņēmusies sākt nopietnu sarunu ar Vašingtonu par ASV mēģinājumiem izkropļot Otrā pasaules kara iznākumu un PSRS lomu tajā.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Maskava apņēmusies sākt nopietnu sarunu ar Vašingtonu par ASV mēģinājumiem izkropļot Otrā pasaules kara iznākumu un PSRS lomu tajā, vēsta Krievijas Ārlietu ministrija. Iepriekš Baltā nama lapās Instagram un Twitter parādījās publikācijas, kurās stāstīts, ka uzvaru pār nacistisko Vāciju izcīnījušas Savienotās Valstis un Lielbritānija, bet Padomju Savienība nav pieminēta.

​"Ārkārtīgu sašutumu rada centieni sagrozīt nacisma sakāves rezultātus un mūsu valsts izšķirošo ieguldījumu, ko Vašingtona nepārtrauc pat Uzvaras 75.jubilejas vispārējo svētku svinīgajās dienās. (..) Diemžēl tamlīdzīga attieksme nepārprotami neatbilst paziņojumu, ko prezidenti Vladimirs Putins un Donalds Tramps pieņēma 25.aprīlī par godu padomju un amerikāņu karavīru vēsturiskās tikšanās 1945.gadā pie Elbas gadadienai," atzīmēja Krievijas ĀM.

Komentējot publikāciju Baltā nama lapās sociālajos tīklos, ĀM paziņoja, ka "amerikāņu ierēdņiem nav pieticis drosmes un vēlmes kaut ar pušplēstu vārdu paust cieņu neapstrīdamajai lomai un kolosālajiem, nesamērojamajiem upuriem, ko toreiz nesa Sarkanā armija un padomju tauta visas cilvēces vārdā". Tāpat resors atzīmēja arī ASV oficiālo pārstāvju "ārkārtīgi skopos" izteikumus šajā kontekstā.

ĀM uzsvēra, ka nevar ignorēt vēstures reālos faktus neatkarīgi no simpātijām vai antipātikām, kas rodas gan pret Padomju Savienību, gan arī pret Krieviju.

"To apliecina lielais skaits pamatoto atsauksmju Baltā nama tvītiem ne tikai no Krievijas iedzīvotāju puses, bet arī no amerikāņiem, kuri zin vēsturi, un cilvēkiem no visām pasaules malām. Ievērības cienīgs ir arī fakts, ka viņu korektie un uz vēstures faktiem pamatotie komentāri tiek metodiski nodzēsti. Un tas notiek "visdemokrātiskākajā valstī", kas nenogurstoši apliecina savu "uzticību vārda brīvībai"! (..) tēma par vecākās paaudzes svēto varoņdarbu karā nedrīkst pārvērsties par vēl vienu problēmu divpusējās attiecībās, kas jau tāpat pārcieš grūtus laikus," noslēgumā piezīmēja Krievijas Ārlietu ministrija.

Pēc temata

Zaudētāju triumfs: šodien krieviem Latvijā atriebjas par uzvaru Lielajā Tēvijas karā
Krievi un latvieši cīnījās par Latviju, bet "varoņi" slēpās: KF vēstniecība stāsta kāpēc
"Karsta tikšanās pirms aukstā kara": kas notika Elbas krastā 1945.gadā
Krievijas AM publicējusi dokumentus par Berlīnes atbrīvošanu
Tagi:
Ārlietu ministrija, Otrais pasaules karš, ASV

Galvenie temati