06:35 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (263)
38

Kuģis "Akademik Cherskiy", kas spēj pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus no Kaļiņingradas ieradies Vācijā.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Kuģis "Akademik Cherskiy", kas spēj pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus no Kaļiņingradas ieradies Vācijā – par to liecina kuģu atrašanās vietas identifikācijas portāla Vesselfinder informācija, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš koncerna "Gazprom"cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" bija ieradies Kaļiņingradā.

Tagad kuģis atrodas Mukranas ostas akvatorijā Vācijā. Tur atrodas gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbu loģistikas termināls.

Par to, ka "Akademik Cherskiy" var pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus, iepriekš pastāstīja Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks.

No 2016.gada kuģi "Akademik Cherskiy" izmanto sabiedrība "Gazprom flot". Mūsdienu valsts attīstības institūta direktors Dmitrijs Soloņņikovs pastāstīja, ka Krievijā ir divi kuģi, kas teorētiski varētu pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus. Viens no tiem ir "Akademik Chersky".

Atgādināsim, ka decembrī Šveices uzņēmums "Allseas" atsauca savus cauruļvadu izbūves kuģus no Baltijas jūras, ņemot vērā sankcijas, ko ASV ieviesa pret kompānijām, kas piedalās projekta īstenošanā.

"Gazprom" izbūvē divus gāzesvadus "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūras dzīlēs. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall. Gāzesvada būvdarbus bija plānots pabeigt līdz 2019.gada beigām.

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas uzņēmumiem ir nepieņemamas. Maskavu atbalstīja Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumes 2"būvdarbus saviem spēkiem

Temats:
Ziemeļu straume 2 (263)

Pēc temata

Baltijas jūrā ienācis kuģis, kurš spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Merkele Maskavā: Eiropas politikas smaguma centrs pārvietojas uz Austrumiem
Noskaidrojies, kā tiks pabeigta "Ziemeļu straume 2"
Eksperts: Krievija var atbildēt uz ASV netīrajiem trikiem pret "Ziemeļu straumi 2"
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Gazprom, Vācija

Galvenie temati