01:43 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (727)
125

Tūrisms ir divpusēja spēle: ja atvērsiet robežas, bet jūsu potenciālie klienti – ne, tūrisma plūsma būs nulles līmenī, norādīja politologs.

RĪGA, 4. maijs - Sputnik. Līdz vasaras vidum masveida tūrisma virzienu atvēršana nav sagaidāma – tas notiks pakāpeniski, atbilstoši panākumiem cīņā ar koronavīrusu, pastāstīja politologs Dmitrijs Abzalovs, vēsta RIA Novosti.

"Protams, valsts, kas vairāk nekā citas ir atkarīgas no pludmaļu tūrisma vasarā – Grieķija, Itālija, Turcija – centīsies to paveikt pēc iespējas ātrāk. Tomēr tūrisms ir divpusēja spēle: ja atvērsiet robežas, bet jūsu potenciālie klienti – ne, tūrisma plūsma būs nulles līmenī. Tāpēc daļēja atvēršana ir iespējama, bet vairāk vai mazāk stabila tūrisma plūsma izveidosies ne ātrāk kā vasaras beigās, un tā būs daudz mazāka nekā parasti," konstatēja eksperts sarunā ar aģentūru "Praim".

Kopumā situāciju ar ieceļojošajiem tūristiem Vecajā Pasaulē noteiks Eiropa – tur mīt tūrisma industrijas pakalpojumu galvenie patērētāji. Tā atvērs robežas tikai tad, kad pandēmijā iestāsies mērena fāze visās valstīs. Procesu varētu paātrināt vakcīnas izstrādāšana, kas varētu nodrošināt arī ceļotājus.

Pēc Abzalova domām, vasaras tūrisma sezona Eiropā jebkurā gadījumā jau ir zaudēta – lielākā daļa rezervāciju parasti tiek veiktas pavasarī, taču patlaban tās nenotiek.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (727)

Pēc temata

"Tez Tour Latvia" vadītājs iesaka Latvijai nelielīties ar panākumiem cīņā ar Covid-19
Analītiķis: tūrisma nozare Latvijā var neatgūties no krīzes
Varbūt nost ar tiem dīkstāves pabalstiem? Petraviča piedāvā tūrismam citu izeju
Tapis zināms Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri ir gatavi vasarā atpūsties Baltijā
Tagi:
tūrisms, koronavīruss

Galvenie temati