21:30 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Patlaban nav pierādījies, ka cilvēki, kuru asinīs konstatēti antiķermenīši, ir pasargāti no atkārtotas infekcijas, atgādināja Pasaules Veselības organizācija.

RĪGA, 27. aprīlis – Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) iesaka atturēties no tā saucamo imunitātes sertifikātu vai līdzīgu dokumentu izsniegšanas personām, kas pārcietušas koronavīrusa infekciju, vēsta Press.lv.

PVO speciālajā paziņojumā teikts, ka patlaban vēl nav saņemti pierādījumi, ka cilvēki, kuru asinīs konstatēti antiķermenīši, ir pasargāti no atkārtotas infekcijas.

Iepriekš vēstīts, ka valstis varētu sākt pakāpeniski atvērt robežas septembra sākumā, kad, pēc zinātnieku domām, Covid-19 pandēmijas pirmais vilnis beigsies.

Vēl aizvien lielas bažas rada bezsimptomu slimnieki, kas koronavīrusa infekciju pārslimo bez jebkādām klīniskām izpausmēm. Viņi var kļūt par atkārtota slimības uzliesmojuma iemeslu, tāpēc tiek izstrādāta virkne pasākumu, kas palīdzēs nodrošināt cilvēku pārvietošanos pa pasauli.

To starpā ierosināta tā saucamo "imunitātes pasu" ieviešana, bioloģiskie personu dokumenti, kas apliecinātu: cilvēks nav koronavīrusa pārnēsātājs vai viņa asinīs jau ir antiķermenīši.

Taču grūtības rada apsvērums, ka šādu pasu standarts jāatzīst visām valstīm.

Līdzīgas pases no 2020. gada 12. aprīļa sākušas darboties Ķīnas teritorijā. Iniciatīvu atbalsta arī Vācija. Vācu zinātnieki piedāvā visiem interesentiem pārbaudīt antiķermenīšu sastāvu asinīs pret koronavīrusu un saņemt atbilstošo izziņu.

Pēc temata

PVO noraizējusies par situāciju pandēmijas jomā vairākās pasaules valstīs
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Tramps paziņoja par PVO finansēšanas apturēšanu
PVO: Covid-19 ir 10 reizes bīstamāks par cūku gripu, un to apturēs tikai vakcīna
Tagi:
pase, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati