05:47 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (679)
15

Eiropas Komisija 4. maijā informēs par globālo kampaņu ar mērķi mobilizēt centienus cīņā ar Covid-19.

RĪGA, 26. aprīlis – Sputnik. Eiropas Komisija novirzīs 7,5 miljardus eiro diagnostikas līdzekļu un ārstniecības preparātu izstrādei cīņā pret Covid-19, raksta Mixnews.lv, atsaucoties uz EK vadītāju Urzulu fon der Laienu.

"4. maijā mēs informēsim par globālas kampaņas iniciēšanu, kuras mērķis ir mobilizēt mūsu centienus cīņā ar Covid-19. Tās ietvaros 7,5 miljardi eiro tiks novirzīti diagnostikas līdzekļu un ārstniecības preparātu izstrādei," politiķe informēja.

EK priekšsēdētāja atzīmēja, ka tas ir tikai pirmais posms, turpmāk būs vajadzīgi papildu pasākumi.

"Cīņai ar Covid-19 nepieciešami aktīvi soļi visās frontēs. Mums ir jāizstrādā vakcīna, jānodrošina tās ražošana un pieejamība visās valstīs. Šī vakcīna kļūs par mūsu kopīgo labumu," viņa konstatēja.

Atgādināsim, ka Latvijā ir spēkā ārkārtas situācijas režīms, 7. aprīlī tas tika pagarināts līdz 12. maijam. visi starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apturēti, masu pasākumi aizliegti, skolas un augstskolas pārgājušas pie tālmācību režīma. Pilsētās ieviesti noteikumi vīrusa izplatības ierobežošanai, pilsoņiem sabiedriskās vietās jāievēro 2 metru distance.

11. martā Pasaules Veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pasaulē fiksēti jau gandrīz 3 miljoni inficēšanās gadījumi, vairāk nekā 197 tūkstoši cilvēku gājuši bojā.


Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (679)

Pēc temata

"Nav saprotams, kā tas izturēsies". Zinātnieks pastāstīja par jauno koronavīrusu
Tuvākā nākotne vai fantastika: pasaulē var parādīties "imunitātes pases"
Latvija palielinās Covid-19 testēšanas apmērus, diennakts laikā tikai 9 jauni gadījumi
Infekcionists: Latvija sasniegusi Covid-19 saslimstības līknes augstāko punktu
Tagi:
Eiropas Komisija, koronavīruss

Galvenie temati