22:11 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (725)
31

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss atbildēja uz ASV prezidenta Donalda Trampa apsūdzībām.

RĪGA, 21. aprīlis – Sputnik. Pasaules Veselības organizācija (PVO) neko neslēpj no ASV un citām valstīm saistībā ar cīņu pret Covid-19, paziņoja brīfingā Ženēvā PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss.

Pagājušajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par PVO finansēšanas apturēšanu, jo organizācija it kā savlaicīgi neesot sniegusi ASV informāciju par koronavīrusu, kā arī nepastāstīja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju tajā, ka tā neizmeklēja ticamas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

Pēc Gebrejesusa sacītā, ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

"Mūs atbalstīja ļoti daudz ekspertu no CDC, sevišķi uzreiz pēc tam, kad sākās pandēmija. PVO sadarbībai ar CDC ir ilga vēsture, tā nesākās ar šo pandēmiju. No vienas puses, Centru darbinieku klātbūtne palīdz. Bet no otras, nozīmē, ka nekas nevarēja būt slēpts no CDC. Sākot ar pirmo dienu. Jo amerikāņi strādāja ar mums, un PVO ir atvērta, mēs neko neslēpjam. Mēs vēlamies, lai visas valstis saņem paziņojumus uzreiz. Jo tas palīdzēs valstīm sagatavoties," sacīja viņš.

PVO ģenerāldirektors uzsvēra, ka organizācijā nav noslēpumu, jo visi jautājumi ir saistīti ar veselības aprūpes tēmu un skar dzīvību saglabāšanu.

"Kad mēs saņemam informāciju PVO, mēs saņemam skaitļus, cik miruši, cik inficēti. Mēs neredzam šo skaitļus, mēs redzam atsevišķu personu. Un tādēļ mums nav noslēpumu. Un, kolīdz mums parādās informācija, mēs to publicējam," piebilda viņš.

Tikmēr Ņujorkas piepilsētas Vestčesteras apgabala (kur sākās epidēmijas uzliesmojums Ņujorkas štatā) iedzīvotāji iesniedza prasību pret PVO ASV Apgabaltiesā, apsūdzot organizāciju nolaidībā koronavīrusa pandēmijas kontekstā.

Prasītāji apsūdz PVO nespējā sniegt atbilstošas instrukcijas saviem darbiniekiem attiecībā uz to, kā viņiem ir jāreaģē uz ārkārtējo situāciju, kas ir saistīta ar koronavīrusa pandēmiju, tai skaitā braucienu un tirdzniecības ierobežojumus. Tāpat PVO apsūdz nespējā uzņemties globālā koordinatora pienākumus, kurš sūtītu zinātnes datus un ekspertus uz tām vietām, kur tie ir visvairāk nepieciešami.

Pēc prasītāju domām, PVO nav tikusi galā ar reakciju uz koronavīrusa atklāšanu un "piedalījās Covid-19 pandēmijas slēpšanā Ķīnā kopumā, kā arī Hubei provincē un Uhaņā, tādējādi izraisot un/vai tādā veidā veicinot sekojošo koronavīrusa izplatību visā pasaulē, tai skaitā ASV un Ņujorkas štatā".

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (725)

Pēc temata

Tramps informējis, ka ASV izmeklēs versijas par koronavīrusa izcelsmi
Kas visus inficējis ar koronavīrusu? Covid-19 "nulles pacients"
Tramps paziņoja par PVO finansēšanas apturēšanu
Virusologs: jaunais koronavīruss ienācis cilvēces dzīvē uz mūžīgiem laikiem
Tagi:
ASV, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati