11:07 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (816)
1016

"Jauni cilvēki vairs nevar skriet maratonu, seniori aizelšas, kāpjot pa kāpnēm," pastāstīja Džordža Meisona universitātes profesore Anča Baranova.

RĪGA, 16. aprīlis - Sputnik. Mediķi konstatējuši plaušu apjoma samazināšanos un smadzeņu darbības pasliktināšanos pacientiem, kuri pārslimojuši koronavīrusa infekciju smagā formā, aģentūrai RIA Novosti atklāja Džordža Meisona universitātes (ASV) Sistemātiskas bioloģijas skolas profesore Anča Baranova.

"Jauni cilvēki vairs nevar skriet maratonu, seniori aizelšas, kāpjot pa kāpnēm. Tas nav vērojams visiem, tikai cilvēkiem, kuri pārcietuši smagu formu, un pat šajā gadījumā tā nav visiem, tikai tiem, kam īpaši nav paveicies," konstatēja Baranova.

Speciāliste atzīmēja, ka pacientiem ar smagu Covid-19 gaitu tiek fiksēta virkne neiroloģisku simptomu.

"Piemēram, cilvekiem ar slimības gaitu smagā formā vērojams apziņas apjukuma simptoms un dezorientācija. Vīrusa spēja radīt neiroiekaisumus nerada šaubas. Pagaidām nav skaidrs, cik ilgi tas var vilkties un kā beigsies. Slimnieki vēsta, ka pat pēc izrakstīšanas no slimnīcas saglabājas nogurums un migla galvā," atzīmēja Baranova.

Bioloģe paskaidroja, ka patlaban nav arī noskaidrots, cik ilgi saglabāsies slimības sekas.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (816)

Pēc temata

ĶTR prognozē jaunu Covid-19 vilni
PVO: Covid-19 ir 10 reizes bīstamāks par cūku gripu, un to apturēs tikai vakcīna
Veco ļaužu namos Spānijā atrod epidēmijā mirušus seniorus
Nosaukts vēl viens Covid-19 saslimšanas simptoms
Tagi:
koronavīruss

Galvenie temati