01:25 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Pasaulē
Saņemt īso saiti
149

Kompleksi izvietoti dažādos Krievijas reģionos. To izvietošana Kaļiņingradas apgabalā sniedz iespēju iznīcināt mērķus Polijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, kā arī Vācijas austrumos un Zviedrijas dienvidos.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Krievijas kompleksi "Iskander" rada "lielu problēmu", no kuras baidās NATO, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz National Interest.

Izdevums atzīmē, ka šīs sistēmas kopā ar precīzu piekļuves un bloķēšanas stratēģiju ir efektīvs ierocis.

Militārais eksperts Ivans Konovalovs
из личного архива Ивана Коновалова

Rakstā tiek norādīts, ka "Iskander" ir izvietots dažādos Krievijas reģionos. To izvēršana Kaļiņingradas apgabalā sniedz iespēju iznīcināt mērķus Polijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, kā arī Vācijas austrumos un Zviedrijas dienvidos. Turklāt kompleksu darbības zonā atrodas arī liela Baltijas jūras daļa.

NI uzsver, ka raķetes darbības rādiuss sastāda aptuveni 400-500 kilometrus, turklāt tā spēj nest lādiņus, kuru svars ir no 480 līdz 700 kilogramiem. Kompleksa transportieris vienlaikus spēj pārvadāt divas raķetes. "Iskander" var veikt triecienus ar riņķa iespējamo novirzi no diviem līdz pieciem metriem.

"Vienkāršāk sakot, "Iskander" ar 50% varbūtību trāpa mērķi, kas atrodas divu-piecu metru attālumā no norādītajām koordinātēm," skaidro National Interest.

Kaļiņingradā izvietotos kompleksus izdevums dēvē par "uzskatāmu Krievijas spēka diplomātijas izpausmi".

"No turienes Krievija var veikt triecienuzbrukumus mērķiem, kas atrodas Baltijas jūrā, apdraudot svarīgu transporta maršrutu, un iznīcināt NATO alianses mērķus. Tā kā "Iskander" raķetes nenes kodollādiņus, kodola konfrontācijas risks ir minimāls," tiek atzīmēts rakstā.

Nobeigumā National Interest dēvē Krievijas raķešu arsenālu par milzīgu un iespaidīgu, ņemot vērā to, ka tas ir ekspluatācijas gatavības stāvoklī.

Pēc temata

Kā Krievija sagrāvusi NATO militāro pārākumu Baltijā
Čau, NATO: visas RF raķešu brigādes saņēmušas "Iskander M"
Ierobežojuma zona NATO: Kaļiņingradu plānots nostiprināt ar jaunu divīziju
Militārais eksperts par NATO atbildi uz "Iskander": maina iemeslu ar sekām
Tagi:
Iskander, NATO, Krievija

Galvenie temati