20:57 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
46

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko konstatēja, ka koronavīrusa izplatība nemazinās, taču nav arī lavīnveidīga pieauguma.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Baltkrievija palūgusi Eiropas Savienības palīdzību cīņā ar koronavīrusu izplatību, preses konferencē pastāstīja Eiropas diplomātijas vadītājs Žozeps Borels.

"Baltkrievija lūdza palīdzību savai veselības aprūpes sistēmai un cīņai ar situācijas ietekmi makroekonomikā. Tāpat viņi lūdza finansiālo palīdzību. Patlaban mēs vērtējam, kā mēs varēsim atbildēt uz šo pieprasījumu, īpaši izskatot ekonomisko palīdzību veselības aprūpes sistēmai un civilajai sabiedrībai.

Palīdzības kopējais apjoms vēl nav noteikts, taču tas varētu sasniegt aptuveni 60 miljonus eiro," Žozepa Borela teikto citēja RIA Novosti.

Marta beigās kļuva zināms, ka Eiropas Savienība vēlas novirzīt vairāk nekā miljardu eiro Rietumu Balkānu un Austrumu partnerības valstu atbalstam. Tostarp runa bija par 140 miljonu eiro piešķiršanu neatliekamākajām vajadzībām Armēnijai, Azerbaidžānai, Baltkrievijai, Gruzijai, Moldovai un Ukrainai.

Bez tam Eiropas Komisija plānoja novirzīt esošos fondus līdz 700 miljonu eiro apmērā, lai palīdzētu mīkstināt koronavīrusa krīzes sociāli ekonomiskās sekas reģionā.

9. aprīlī Baltkrievijā fiksēti 1486 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 13 pacienti miruši.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko konstatēja, ka koronavīrusa izplatība nemazinās, taču nav arī lavīnveidīga pieauguma. Viņš uzsvēra, ka Covid-19 epidēmijas laikā visiem ir jāpilda savi pienākumi.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)

Pēc temata

Nafta, gāze un pasaules ekonomika koronavīrusa turbulences apstākļos
Serbijas prezidents: koronavīruss parādījis, ka Eiropas solidaritāte ir tīrās pasakas
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija, koronavīruss

Galvenie temati