00:14 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (678)
62

Koronavīrusa epidēmijas samazināšanas gaidāma pēc 20.aprīļa, taču ārkārtas situācijas režīma atcelšana ir politisks lēmums, kas ņem vērā gan ekonomisko stāvokli, gan medicīniski bioloģisko faktoru, konstatēja virusologs Anatolijs Alšteins.

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Latvijas valdība 7.aprīlī pieņēma lēmumu par ārkārtas situācijas režīma un ar to saistīto pārvietošanās un masu pasākumu ierobežojumu pagarināšanu līdz 12.maijam. Prognozes par to, cik ilgi iedzīvotāji būs spiesti paciest ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos ierobežojumus, izteica veselības ministre Ilze Viņķele. Viņa pauda cerību, ka valstij izdosies pārvarēt Covid-19 līdz Līgo svētkiem, tātad Lieldienu priekus nāksies atlikt līdz vasarai.

"Tā ir centrālās valdības prerogatīva (pieņemt lēmumus par epidēmiskās situācijas atcelšanu – red.). Es, kā virusologs, to īpaši neatbalstu, taču tas ir politisks lēmums," sarunā ar Sputnik Latvija teica medicīnas zinātņu doktors, Ņujorkas Zinātņu akadēmijas loceklis Anatolijs Alšteins. Pēc viņa domām, dažas valstis, kurās epidēmijas attīstība nav īpaši vētraina, piemēram, Austrumeiropā var pakāpeniski sākt samazināt ierobežojošos pasākumus tuvākajās nedēļās.

Alšteins paskaidroja arī to, ka vīrusam nav izdevīgi iznīcināt cilvēka organismu, jo tādējādi tam tiek liegtas iespējas vairoties.

"Grūti teikt, cik ātri šis jaunais koronavīruss pielāgosies cilvēku populācijai. Es domāju, runa var būt par vienu vai diviem gadiem, kā arī ilgstošāku laika sprīdi," konstatēja eksperts.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (678)

Pēc temata

Vairāk par diviem? Kādi ierobežojumi Latvijā attiecas uz privāto transportu
Katastrofas Latvijā nav un diez vai būs: ārsts par koronavīrusa epidēmiju
Sods par ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu pārkāpšanu pieaudzis līdz 2000 eiro
Zaiceva: Kariņa valdības aizlienētais miljards varētu izsīkt pēc diviem mēnešiem
Tagi:
koronavīruss, Latvija

Galvenie temati