19:14 01 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (760)
255

PVO pārstāve nosauca primāros un precīzākos simptomus, kuri liecina, ka cilvēks ir inficējies ar koronavīrusu. Tāpat kļuvis zināms, cik ilgā laika periodā pēc atveseļošanās pacients turpina pārnēsāt slimību.

RĪGA, 6. aprīlis – Sputnik. Par pirmo koronavīrusa simptomu Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāve Margarēte Harisa nosauca nevis klepu, par kuru tik ilgu laiku runāts kā par galveno inficēšanās pazīmi, bet gan augstu temperatūru, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņas sacītā, par inficēšanos ar koronavīrusu liecina augsta temperatūra (virs 38 grādiem) un drebuļi, kad cilvēki pamostas naktī ar briesmīgu pašsajūtu.

Komunarkas slimnīca Maskavā, foto no arhīva
© Sputnik / Press Service of the Moscow Department of Health

Pacienti stāsta, ka pamostas nakts vidū pusdullumā, jūtas briesmīgi, nesaprot, kas notiek. Inficētiem parādās drudzis un pārņem drebuļi.

Harisa uzsvēra, ka šādi slimība sākas 90% gadījumu.

Tāpat Pastera epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta inovatīvā darba direktora vietnieks Aleksandrs Semjonovs pastāstīja, cik ilgi koronavīrusu izslimojušais pacients var turpināt pārnēsāt slimību.

Semjonovs paziņoja, ka cilvēks var būt lipīgs vēl mēnesi pēc atveseļošanās. Viņš uzsvēra, ka tā nav atkārtota inficēšanās, bet gan "vīrusa izdalīšana".

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir vairāk nekā 1,2 miljoni Covid-19 slimnieku, vairāk 69 tūkstoši cilvēku ir miruši.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (760)

Pēc temata

Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
Krievijā izstrādāts precīzs koronavīrusa tests
Ķīnas varasiestāžu oficiālais paziņojums: valstī epidēmija ir beigusies
"X štamms": noskaidrojies, kas un kā glābs pasauli no epidēmijas
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss

Galvenie temati