16:12 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
130

Zinātnieki ar Sīrijas kāmju palīdzību atraduši jaunu koronavīrusa Covid-19 ārstēšanas metodi: speciālistu izgudrotais serums palīdz atvieglot slimības gaitu.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik. Zinātnieki no Honkongas universitātes atraduši jaunu koronavīrusa Covid-19 ārstēšanas metodi, vēsta RIA Novosti.

Pētījumos speciālistiem palīdzēja Sīrijas zeltainie kāmji. Olbaltumviela ACE2 šo dzīvnieku asinīs ir tuva cilvēka olbaltumvielai. Speciālisti uzskata, ka vīruss iekļūst organismā tieši caur to.

Kāmjiem tika ievadīts SARS-CoV-2 – viens no koronavīrusa paveidiem, pie kā pieder arī SARS-CoV (atipiskā pneimonija, SARS, ТОРС), MERS ("kamieļu gripa") un daži parasto iesnu ierosinātāji.

Kad grauzēji saņēma savu daļu koronavīrusa, zinātnieki atlasīja izveseļojušos dzīvniekus, kam izdevās izstrādāt antiķermenīšus pret slimību, un uz šo kāmju asiņu pamata izgatavoja serumu. To ievadīja veselajiem dzīvniekiem, kuri nekad nav slimojuši ar koronavīrusu. Pēc tam šie dzīvnieki tika inficēti ar COVID-19.

Rezultātā zinātnieki noskaidroja, ka kāmji, kuru organismā ievadīts serums, slimību pārcieta labāk. Vīrusa slodze organismā bija 10 reizes zemāka.

Speciālisti uzskata, ka izgudrotais serums palīdzēs atvieglot atveseļošanās procesu ar Covid-19 inficētajiem cilvēkiem.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijā izstrādāti trīs medicīniski preparāti, ko iespējams izmantot koronavīrusa Covid-10 radītās infekcijas ārstēšanai. Tie ir "Triazavirīns", "Favpiravirs" un "Forteprens".

Bez tam Krievijā ar Zinātņu akadēmijas speciālistu dalību tiek izstrādātas trīs vakcīnas pret infekciju, ko rada koronavīruss. Pie tām strādā zinātniskais centrs "Vektor" Novosibirskā, Maskavas valsts universitātes Bioloģijas fakultāte, Bioorganiskās ķīmijas institūts un Vispārējās ģenētikas institūts.

Atgādināsim, ka līdz 1. aprīlim Latvijā bija apstiprināti vēl 48 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi. Tādējādi patlaban inficēto skaits valstī sasniedzis 446 cilvēkus.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)

Pēc temata

Krievijā izveidojuši trīs zāļu veidus pret koronavīrusu
Francijā sekmīgi izmēģinātas zāles pret koronavīrusu
Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
"Marodierisms": Latvijas iedzīvotājus šokē zāļu un dezinfekcijas līdzekļu cenu kāpums
Tagi:
koronavīruss

Galvenie temati