15:00 14 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1896
  • RUB91.8450
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (815)
81

Ja nu infektoloģi ir par kaut ko vienisprātis, tad tas ir tas, ka parādījušies pirmie "pozitīvie signāli" pandēmijas attīstībā.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Pagaidām ir pāragri apgalvot, ka koronavīruss Itālijā ir sasniedzis kulmināciju, taču ātrās palīdzības izsaukumu skaits samazinās, paziņoja brīfingā Ženēvā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēneša kustību starptautiskās federācijas prezidents Frančesko Rokka.

"Varu tikai sacīt par sīku pozitīvu signālu, par kuru uzzināju sava brauciena laikā uz Bergamo. Mani kolēģi, vietējo filiāļu vadītāji, pastāstīja man, ka ātrās palīdzības izsaukumu skaits samazinās. Mēs saņemam nelielus signālus, taču pagaidām ir pāragri tos interpretēt. Jāskatās, kas būs tuvākajās dienās," sacīja viņš.

Savukārt bioloģijas zinātņu doktore, GMU Sistemātiskās Bioloģijas Skolas (ASV) profesore Anča Baranova uzskata, ka Itālijā (atšķirībā no ASV) epidēmija iziet uz tā saucamā "plato".

"Proti, kad esam sasnieguši kulmināciju un katru nākamo dienu mums ir aptuveni vienāds skaits jauno inficēto. Tad sekos plato periods un pēc tam epidēmija sāks samazināties," sacīja viņa RIA Novosti.

Inficēto skaita pieauguma trūkums, pēc viņas vērtējuma, varētu ilgt aptuveni desmit dienas, tālāk seko samazināšanās ar nosacījumu, ka tiek ievērota karantīna.

Itālija ieņem pirmo vietu Eiropā koronavīrusa izplatības ziņā un pagājušās nedēļas beigās pēc upuru skaita apsteidza Ķīnu. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, ko piektdienas vakarā publicēja Civilās aizsardzības nacionālais dienests, patlaban Apenīnos ir reģistrēti 86 498 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusa tipu, gandrīz 11 tūkstoši cilvēku ir atveseļojušies, savukārt upuru skaits sastādīja 9 134 cilvēkus.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (815)

Pēc temata

"Šodien mēs dzīvojam ellē": bijušais rīdzinieks par baiso situāciju Spānijā
Eiropa pārdzīvos epidēmiju. Bet kā būs ar Eiropas Savienību?
"Valdības šausmīgie padomi". Kā Ņujorka gatavojas katastrofai
Tagi:
epidēmija, Itālija, koronavīruss

Galvenie temati