22:51 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Tirdzniecības zīmols "Microsoft" tika reģistrēts 1976. gadā, nosaukumu izdomāja Geitsa skolas draugs un kompanjons Pols Allens.

RĪGA, 14. marts – Sputnik. "Microsoft" dibinātājs Bils Geitss pamet direktoru padomi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz kompānijas paziņojumu.

"Korporācija "Microsoft" šodien paziņoja par to, ka līdzdibinātājs un tehnoloģiju konsultants Bils Geitss pametis kompānijas direktoru padomi, lai pievērstu vairāk laika savām prioritātēm labdarības jomā," teikts paziņojumā.

Tiek ziņots, ka Geits grasās nodarboties ar palīdzības sniegšanu tādās nozarēs, kā globālā veselības aprūpe, attīstība, izglītība. Turklāt viņam ir nepieciešams laiks, lai piedalītos klimata izmaiņu apkarošanā.

Робот
© Sputnik / Владимир Астапкович

Taču kompānijā precizēja, ka Geitss turpinās darbu kā tehnoloģiju lietu ģenerāldirektora padomdevējs.

"Microsoft" kompāniju Bils Geitss izveidoja kopā ar savu skolas draugu Polu Allenu. Nosaukumu izdomāja Allens: "Micro-Soft", no "microprocessors" un "software". Tirdzniecības zīmols tika reģistrēts 1976. gadā, taču ar laiku "Microsoft" pārtapa vienā no lielākajām starptautiskajām datoru programmatūras ražošanas kompānijām. Līdz 2008. gada jūnijam Geitss bija kompānijas vadītājs.

Laika posmā no 1996. līdz 2007. gadam un no 2009. līdz 2016. gadam žurnāls Forbes dēvēja viņu par pasaules bagātāko cilvēku. Vienlaikus viņš aizrāvās ar labdarību, un kļuva par vienu no rekordistiem šiem mērķiem piešķirto līdzekļu ziņā. Piemēram, laika posmā no 1994. gada līdz 2010. gadam Bila un Melindas Geitsu fondā viņš ieguldīja vairāk nekā 28 miljardus dolāru.

Pēc temata

Ukraiņu programmētājs apzadzis Microsoft par vairāk nekā 10 miljoniem dolāru
Jaunā krīze sākusies ar Facebook un Netflix, arī pārējiem neizdosies izvairīties
Nākamgad WhatsApp pārtrauks darbu vairākos viedtālruņos
Desmit dienas OS nomaiņai: Microsoft pārtrauc Windows 7 atbalstu
Tagi:
Bills Geitss, Microsoft

Galvenie temati