08:27 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Dokumentu parakstījis Savienoto Valstu īpašais pārstāvis Afganistānā un delegācijas vadītājs pārrunās Zalmajs Halilzads un talibu politiskais līderis mulla Abduls Gani Baradars.

RĪGA, 29. februāris — Sputnik. ASV un Afganistānas kustība "Taliban" parakstījuši miera līgumu, kas paredz amerikāņu spēku izvešanu no Afganistānas un valsts iekšējā dialoga sākumu, vēsta RIA Novosti.

Dokumentu Katarā parakstījis Savienoto Valstu īpašais pārstāvis Afganistānā un delegācijas vadītājs pārrunās Zalmajs Halilzads un talibu politiskais līderis mulla Abduls Gani Baradars. Ceremonijā piedalījās vairāk nekā 30 valstu pārstāvji.

"Šī vienošanās bija iespējama, pateicoties milzīgam darbam, ar to mēs apstiprinām, ka Afganistāna nekad vairs nebūs teroristu bāze," ceremonijā klātesošajiem paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Vienošanās paredz, ka ASV samazinās bruņoto spēku kontingentu Afganistānā no 12 līdz 8,6 tūkstošiem cilvēku 135 dienu laikā. Pēc tam, ja "Taliban" atturēsies no vardarbības, ASV turpinās izvests savus un NATO spēkus 14 mēnešu laikā. Par to "Taliban" ir jāatsakās izmantot Afganistānas teritoriju uzbrukumiem ASV un citām valstīm.

Bez tam puses vienojušās par "pastāvīgu un visaptverošu pamieru". Tiešās pārrunas starp "Taliban" un Afganistānas valdību ritēs valsts iekšējā dialoga ietvaros. Tāpat "Taliban" sāks sadarbību ar ANO Drošības padomi, lai organizācijas locekļi tiktu izslēgti no sankciju saraksta. To plānots paveikt līdz maija beigām.

Pēc temata

Senators Makeins: ASV zaudē Afganistānas karā
Tramps uzskata par nepieļaujamu ASV spēku ātru izvešanu no Afganistānas
Klincēvičs: ASV sāka apmācīt teroristus jau Afganistānā
Slepkavo un kropļo visus pēc kārtas: Afganistāna modžahedu žņaugos
Tagi:
taliban, NATO, Afganistāna, ASV

Galvenie temati