13:11 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Ilzes Juhansones priekštecis Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra postenī skaitījās viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Briselē.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Latvijas pārstāve Ilze Juhansone apstiprināta Eiropas Komisijas ģenerālsekretāres amatā, vēsta Politico.

Juhansone veic ģenerālsekretāra pienākumus kopš pērnā gada vasaras, kad no amata aizgāja viņas priekštecis Martins Zelmairs, kurš skaitījās viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Eiropas Komisijā. Kopš tā brīža no autsaidera kandidātu vidū šim amatam viņa pārvērtās favorītā.

Neraugoties uz to, ka Juhansone pārstāv mazu ES valsti, un viņa nav daudz nostrādājusi Eiropas Komisijai, viņai izdevies izveidot labas attiecības ar Eiropas Komisijas jauno vadītāju Urzulu fon der Laienu.

Juhansone strādāja ĀM kopš 2008. gada, ir bijusi valsts sekretāra vietniece, ES direkcijas vadītāja. 2015. gadā toreizējā Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece ES pastāvīgajā pārstāvniecībā Juhansone tika norīkota Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietnieka amatā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apsveica Juhansoni ar iecelšanu postenī, paziņojot, ka ES komisāru kolēģija ir "izdarījusi lielisku izvēli, kas apliecina Ilzes spējas un pieredzi gan Eiropas, gan administratīvās lietās ". Rinkēvičs novēlēja Juhansonei veiksmi ES civildienesta augstākajā amatā.

Arī Latvijas prezidents Egils Levits apsveica Juhansoni ar iecelšanu postenī un novēlēja viņai "enerģiju un iedvesmu".

Pēc temata

Eiropas Komisija atbalstīja Latvijas budžetu
Meklējiet sievieti: vai Latviju palūgs piedāvāt citu eirokomisāru

Galvenie temati