06:22 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Irānas parlamentā vienbalsīgi pieņēma lēmumu par Amerikas kareivju un Pentagona pielīdzināšanu teroristiem.

RĪGA, 7. janvāris – Sputnik. Pēc Islāma revolūcijas sargu korpusa ģenerāļa Kasema Suleimani bērēm, Irānas parlaments vienbalsīgi pieņēma likumprojektu par ASV armijas un Pentagona iekļaušanu teroristisko organizāciju sarakstā, vēsta RIA Novosti.

Vienā no likumprojekta punktiem teikts, ka Irānas varasiestādēm ir jāpiešķir speciālās vienības "Kuds" spēkiem 200 miljoni eiro no Nacionālā valsts attīstības fonda.

Situācija Bagdādē saasinājās 31. decembrī, kad protesta akciju dalībnieki mēģināja ieņemt ASV vēstniecību. Akcijas sākās pēc ASV bezpilota lidaparātu uzbrukumos bojā gājušo šiītu grupējuma "Kataib Hesbollah" locekļu bērēm. Karavīri izmantoja asaru gāzi, lai izkliedētu demonstrantus, 1.janvārī uzbrukumi mitējās.

Irākas prezidents Barhams Salehs nosodīja uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē un nosauca tamlīdzīgas darbības par uzbrukumu Irākas suverenitātei.

2.janvāra naktī ASV organizēja uzbrukumu Bagdādes lidostas rajonā pret Irānas armijas elitārās vienības komandieri ģenerāli Kasemu Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieku Abu Mahdi al Muhandisu, kurus Vašingtona vaino par uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē 31.decembrī.

5. janvārī kļuva zināms, ka Irākas parlaments nobalsojis par lēmumu lauzt vienošanos ar koalīciju cīņā pret "Islāma valsti" (vairākās pasaules valstīs aizliegts teroristisks grupējums) un ārvalstu spēku izvešanu no valsts.

Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenejs un prezidents Hasans Rouhani paziņoja, ka Teherāna atriebsies Vašingtonai. Aizsardzības ministrs Amīrs Hatami apsolīja "satriecošu atbildi" par ģenerāļa bojāeju. Irānas Drošības padome norādīja, ka Suleimani slepkavība ir ASV lielākā kļūda.  Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps apsolījis vērst "ātru un spēcīgu triecienu" pa 52 objektiem Irānā, ieskaitot kultūras objektus, ja notiks uzbrukumi amerikāņiem.

Pēc temata

Uzbrukumi un ģenerāļa slepkavība nav iemesls: Latvijas kareivji nepametīs Irāku
Mediji ziņo par mīnmetēju apšaudi Bagdādē
Ģenerāļa Suleimani meita brīdināja ASV par "melno dienu"
Tagi:
terorists, karaspēks, ASV, Irāka

Galvenie temati