02:55 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Radiācijas fons, ugunsdrošības un ekoloģiskā situācija Dienvidukrainas AES un tās rajonā nav mainījusies.

RĪGA, 5. janvāris - Sputnik. Sestdien, 4. janvārī, pl. 5:04 pēc Ukrainas laika automātiskā sistēma atslēdza Dienvidukrainas AES trešo energobloku, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Nacionālās atomenerģētikas kompānijas "Energoatom" preses dienestu.

Dienvidukrainas AES iekļauta Dienvidukrainas enerģētiskajā kompleksā līdz ar Aleksandrovksas HES un Tašlikas HAES.

Trešo energobloku atslēgusi automātiskā drošības sistēma. Informācija par atslēgšanās iemesliem nav sniegta. Abi pārējie energobloki darbojas bez traucējumiem.

Preses dienests akcentēja, ka izmaiņas radiācijas, ugunsdrošības un ekoloģiskajā stāvoklī Dienvidukrainas AES un tuvējā teritorijā nav fiksētas – situācija ir spēkā esošo normu robežās.

Nekādas grūtības atomelektrostacijas personāla darbā nav konstatētas.

Atgādināsim, ka Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis drīz pēc stāšanās amatā deva rīkojumu piešķirt atklātās zonas statusu teritorijai ap Černobiļas AES, kur 1986. gadā notika katastrofa. Tagad to var apmeklēt ne tikai pētnieki, bet arī tūristu grupas.

Atļauja tūristiem apmeklēt Čerobiļu tika sniegta, kad AES avarējušais ceturtais energobloks tika pārklāts ar jaunu sarkofāgu – tas ir lielākais pārvietojamais objekts pasaulē.

Jaunā gada priekšvakarā Pripetē, Černobiļas AES tuvākajā pilsētā, pirmo reizi pēc ilgiem gadiem tika izrotāta svētku eglīte. Interesanti, ka pusgadu pirms katastrofas Jaungada eglīte, kas bija uzstādīta Pripetes centrā, sagaidot 1986.gadu, nokrita. Kopš tā laika evakuētajā pilsētā nevienam ne prātā nenāca svinēt svētkus.

Pēc temata

Netālu no Lietuvas varētu būvēt vēl vienu AES
Politiski motīvi: eksperts pastāstīja par Lietuvas lomu Baltijas AES liktenī
Vācija slēdz visas savas AES un meklē iespējas apglabāt atkritumus
Igaunija pārdomā iespējas būvēt AES un saņemt ES finansējumu

Galvenie temati