06:38 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

Krievijas parlamentā pastāstīja, ka Krievija un Ungārija ir vienisprātis jautājumā par Ukrainā dzīvojošo mazākumtautību tiesību aizsardzību.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Krievijas un Ungārijas likumdošanas struktūras apvienos centienus ar mērķi aizsargāt Ukrainā dzīvojošo mazākumtautību tiesību aizsardzībai, informēja Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins, vēsta Sputnik Igaunija.

"Mēs šo jautājumu apspriedām pēdējās tikšanās laikā ar Ungārijas parlamenta priekšsēdētāju, saņēmām no viņa augstākā likumdevēja lēmumu, kurā atrunāta pūļu apvienošana Ukrainas teritorijā dzīvojošo mazo tautu tiesību aizsardzībā," Volodina teikto publiskoja Krievijas parlamenta preses dienests.

Valsts domes spīkers atzīmēja, ka par situāciju Ukrainā nobažījusies arī Polija un Rumānija.

"Tāpēc būtu pareizi, ja Ukrainas valdība ne tikai sadzirdētu, bet arī pārtrauktu Ukrainā dzīvojošo pilsoņu pamata tiesību pārkāpumus," piebilda Volodins.

Iepriekš vēstīts, ka Budapešta apsolīja bloķēt visas Kijevas iniciatīvas, kuru mērķis ir stiprināt Ukrainas partnerattiecības ar militāri politisko bloku NATO un Eiropas Savienību.

Šāds lēmums pieņemts sakarā ar Ukrainā apstiprināto likumu par izglītību, kas paredz pāreju pie mācībām skolās tikai ukraiņu valodā. Ungārijas varasiestādes turēja solījumu un šī gada oktobrī noteica veto NATO un Ukrainas kopīgās deklarācijas pieņemšanai.

"Mēs neesam gatavi upurēt Ukrainas rietumos dzīvojošo 150 tūkstošu etnisko ungāru intereses ģeopolitisko interešu labad," toreiz paziņoja Ungārijas ārlietu ministrs Peters Sijarto.

Pēc temata

Budapešta masveidā atņem ukraiņiem Ungārijas pasi, paziņoja bijušais gubernators
Ungārija ierosinās pārskatīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu
Mediji: Ungārijā rīko neplānotas pasu pārbaudes ukraiņu vidū
Ungārija aicina NATO pārskatīt Ukrainas atbalstu

Galvenie temati