16:10 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Pasaulē
Saņemt īso saiti
60

Plkst. 8:25 pēc Latvijas laika drons veica izlūkošanas lidojumu gar Ļeņingradas un Pleskavas apgabalu robežām.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Amerikāņu stratēģiskais izlūkošanas bezpilota lidaparāts veica izlūkošanas lidojumu pie Krievijas robežām, vēsta RIA Novosti, spriežot pēc monitoringa resursa PlaneRadar datiem.

Saskaņā ar portāla datiem, ASV GKS bezpilota lidaparāts RQ-4B-40 Global Hawk ar borta numuru 11-2048 un pazīšanas signālu FORTE10 izlidoja no NATO aviācijas bāzes "Sigonella" Sicīlijas salā.

​Plkst. 9:25 pēc Maskavas laika (8:25 pēc Latvijas laika) drons veica izlūkošanas lidojumu gar Ļeņingradas un Pleskavas apgabalu robežām. Lidojums notika 16 kilometru augstumā ar ātrumu nedaudz virs 600 kilometriem stundā.

Ārzemju lidaparāti regulāri veic izlūkošanu Krievijas robežu tuvumā. Tos bieži pamana Krimas un Krasnodaras novada rajonā, virs Baltijas jūras un KF Aizsardzības ministrijas bāzēm Sīrijā.

Šonedēļ, saskaņā ar avīzes "Krasnaja zvezda" datiem, pie Krievijas robežām tika piefiksēti 23 ārzemju lidaparāti. PGA dežūras spēku iznīcinātāji 16 reizes pacēlās gaisā, lai nepieļautu valsts robežas pārkāpšanu.

Krievijas Aizsardzības ministrija jau ne reizi vien aicinājusi Amerikas vadību izbeigt šādas izlūkošanas operācijas, taču Pentagons atsakās to darīt.

Pēc temata

Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA
Amerikāņu bezpilota lidaparāts izlūkojis situāciju pie Kaļiņingradas apgabala robežas
ASV bezpilota lidaparāts centies izlūkot Krievijas teritoriju no Igaunijas gaisa telpas
Latvijas bezpilota lidaparāti – visbezpilotiskākie Baltijā

Galvenie temati