02:07 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
135

Japāņu zinātnieku grupa noskaidrojusi, kādas šūnas cilvēka organismā sekmē rekordilgu dzīvi.

RĪGA, 16. novembris — Sputnik. Cilvēku organismā vecumā no 110 gadiem novērojams specifisku imūnšūnu pārdaudzums, noskaidrojusi japāņu zinātnieku grupa no institūta RIKEN Integratīvās medicīnas centra un Keijo universitātes, vēsta RIA Novosti.

Portāls MedicalXpress pastāstīja, ka zinātnieki veikuši šūnu analīzi pētījuma dalībniekiem – brīvprātīgajiem, kuri pārvarējuši 110 gadu vecuma robežu, un kontroles grupai, 50 – 80 gadus veciem cilvēkiem. Noskaidrojies, ka pirmajai grupai imūnšūnu skaits bija gandrīz pusotru reizi lielāks. Pie tam konstatēts neparasti liels skaits citotoksisko T-limfocītu, kas uzbrūk audzējiem un šūnu parazītu – dažādu vīrusu un baktēriju skartajām šūnām.

Pētnieki atzīmēja, ka parasti citotoksiskas ir šūnas ar CD8 marķieriem, taču šajā gadījumā tie bija CD4-pozitīvie T-limfocīti. Gados jaunākajiem eksperimenta dalībniekiem T-šūnu skaits ar CD4 bija relatīvi mazs. Pateicoties šiem CD4 T-limfocītiem, kuru skaits parastu cilvēku organismā ir visai mazs, ilgdzīvotāju organisms saglabā imunitāti un cīnās pret ļaundabīgajiem audzējiem.

"Tas ir ārkārtīgi interesanti, jo devis mums jaunu izpratni par to, kā ļoti ilgi dzīvojošo cilvēku organisms aizsargājas pret infekcijām un vēzi," pastāstīja zinātniskās grupas loceklis Pjero Karninči.

Pēc temata

Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Zinātnieki konstatējuši: neparastas pazīmes atmosfērā prognozē zemestrīci
Zinātnieki pastāstīja par kartupeļu biezeņa labumu treniņiem
Garšīga nāve: zinātnieki uzzinājuši, kas dzīvo ilgāk – gaļēdāji vai veģetārieši

Galvenie temati