18:58 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
58

Poļu žurnālists ir pārliecināts, ka Eiropas valstis nespēj parūpēties par savu militāro drošību bez Vašingtonas atbalsta.

RĪGA, 9. novembris — Sputnik. Poļu izdevuma Wpost žurnālists Jakubs Meļņiks kritizēja Francijas prezidenta Emanuela Makrona izteikumus par "NATO smadzeņu nāvi", vēsta RIA Novosti

Rakstā "Makrons – Kremļa noderīgais idiots" korespondents apgalvo, ka Francijas valsts vadītājs aicina sabiedrotos nepaļauties uz ASV, taču pats nedomā palīdzēt kritiskā situācijā. Apstiprinot savu viedokli, materiāla autors klāstīja, ka Francijai militārs uzbrukums nedraud, bet austrumu flanga valstis it kā saskaroties ar tādu problēmu. Kā piemēru viņš minēja Poliju, Lietuvu, Latviju, Rumāniju un Igauniju, taču neprecizēja, kas gatavojoties tām "uzbrukt".

Pie tam poļu žurnālists ir pārliecināts, ka Eiropas valstis nespēj parūpēties par savu militāro drošību bez Vašingtonas atbalsta. Pēc viņa domām, aukstā kara laikā un pēc PSRS sabrukuma Eiropa bijusi bezspēcīga augošo problēmu priekšā.

"Diplomātiskā bezpalīdzība un apņēmības trūkums militārajā jomā bija galvenie iemesli, kuru dēļ uzliesmoja asiņainais karš Dienvidslāvijā 90.gados, ko izdevās apturēt tikai pēc amerikāņu iejaukšanās (tā notika aiz NATO izkārtnes, lai sabiedrotie Eiropā varētu saglabāt reputāciju)," raksta Meļņiks. Viņš nepiminēja, ka "amerikāņu iejaukšanās" nozīmēja civilo objektu apšaudes ar daļēji sadalītā urāna lādiņiem, un tajās pārsvarā cieta civiliedzīvotāji.

Visā rakstā žurnālists asi kritizē Francijas prezidentu. Viņš nosauca Emanuelu Makronu par "pozētāju", kurš izpleš asti, lai novērstu uzmanību no paša nopietnajiem trūkumiem. Pēc viņa domām, Makrons pastāvīgi sūkstas par to, ka atspiests malā starptautiskajā politikā, tāpēc viņam vajadzīga iespēja "publiski izraudāties".

Iepriekš Francijas prezidents Emanuels Makrons intervijā The Economist paziņoja, ka "NATO smadzenes ir mirušas". Viņš atgādināja, ka organizācijā nekādi netiek koordinēta stratēģisko lēmumu pieņemšana. Pēc viņa domām, ASV pagriež muguru sabiedrotajiem un īsteno neatkarīgu politiku Sīrijā. Makrons pauda pārliecību, ka Eiropai jāpamostas un jāsāk audzēt aizsardzības potenciāls, jo tā atrodas "pie bezdibeņa malas".

Virkne politiķu un diplomātu Krievijā atbalstīja Francijas prezidenta viedokli. Piemēram, ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova pauda uzskatu, ka Makrons ļoti precīzi definējis Ziemeļatlantijas alianses pašreizējo stāvokli. Savukārt Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis akcentēja, ka aklā solidaritāte ar ASV galu galā radīs visas Eiropas komu. Pie tam Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietniece Natālija Poklonska atzīmēja, ka Eiropas valstis galu galā sapratīs, ka tās ir tikai instruments Vašingtonas spēlē un izlems veidot militāro bloku kopā ar savu galveno sabiedroto un aizstāvi - Krieviju.

Pēc temata

Politologs par ASV spēkiem Eiropā: katra valsts pati lemj, kādu armiju barot
Bezatbildīgā kaimiņiene: Polija kļūst bīstama Baltijas valstīm
Klusā okupācija. Kā NATO pārvieto militāro tehniku Eiropā
Baidāties no Krievijas raķetēm – maksājiet: Latvijai nāksies dot naudu NATO

Galvenie temati