05:12 05 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Jaunā zviedru ekoaktīviste savā lapā Twitter lūdz palīdzību: tagad viņai līdz 2.decembrim no ASV jānokļūst Spānijā.

RĪGA, 3. novembris – Sputnik. Zviedru ekoaktīviste Grēta Tūnberga lūdz palīdzību – viņai jāšķērso Atlantijas okeāns, lai no ASV nokļūtu Spānijā. Savu lūgumu viņa publicējusi Twitter tīklā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Patlaban Tūnberga atrodas Savienotajās Valstīs, kur apmeklēja ANO samitu klimata jautājumos. ASV viņa nokļuva ar jahtu. Meitene plānoja piedalīties ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām pušu konferences 25.sesijā (COP-25), kam bija jānotiek Santjago, Čīlē. Taču Čīles prezidents Sebastjans Piņera paziņoja, ka valstī valdošo nekārtību dēļ atceļ pasākumu. Rezultātā konference pārcelta uz Madridi, kur tā aizritēs 2.-13.decembrī.

"Tā kā COP-25 oficiāli pārcelta no Santjago uz Madridi, man būs vajadzīga palīdzība. Izrādās, esmu šķērsojusi pusi pasaules, taču uz nepareizo pusi. Tagad man jāatrod iespēja šķērsot Atlantijas okeānu novembrī," paziņoja Tūnberga.

Viņa piebilda, ka būs pateicīga tam, kas palīdzēs sameklēt viņai transportu līdz Spānijai.

Tūnberga neizmanto lidmašīnas personīgu apsvērumu dēļ: viņa uzskata, ka aviotransports būtiski piesārņo atmosfēru. Ņujorkā viņa nonāca ar sacīkšu jahtu Malizia II, kas aprīkota ar Saules baterijām un zemūdens turbīnām elektroenerģijas ražošanai.

Pēc temata

Jaunā pasaules līdere sola katastrofas Krievijai. Un ne tikai Krievijai vien.
Kas ir Grēta Tūnberga un kāpēc visa pasaule runā par viņu? Par to stāsta video
Grēta Tūnberga ievietoja Twitter profilā Putina citātu
"Krievu marionete": jaunais pasaules līderis prasa atriebību. Visiem klāsies plāni

Galvenie temati