00:22 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
157

Savienotajās Valstīs beidzot ir pievērsuši uzmanību ukraiņu nacionālistisko organizāciju darbībai, turklāt bataljona "Azov" kaujiniekus, ko tautā dēvē par "melnajiem cilvēciņiem", pieprasīja pasludināt pat teroristiem.

RĪGA, 19. oktobris – Sputnik. Amerikas kongresmeņi vērsās Valsts departamentā ar prasību iekļaut nacionālistu bataljonu "Azov", kurš ir pazīstams ar savu rasistisko ideoloģiju un neonacistu simbolu izmantošanu, teroristisko organizāciju sarakstā.

Attiecīgu vēstuli ASV Kongresa locekļi Maksa Rouza vadībā nosūtīja Valsts departamentam uz valsts sekretāra Maika Pompeo vārda, vēsta RIA Novosti.

Savā uzrunā parlamentārieši paziņoja, ka nacionālistu bataljona piekritējiem ir ultralabēji uzskati. "Amerikāņi ir pelnījuši zināt, kādēļ šādas organizācijas nav iekļautas ārzemju teroristisko organizāciju sarakstā," teikts vēstulē.

Tāpat Rouzs atgādināja, ka iepriekšējā sasaukuma Kongress ar atsevišķu rīkojumu aizliedza ieroču piegādi nacionālistu bataljona kareivjiem.

"Azov" ir viens no "brīvprātīgo bataljoniem", kuri parādījās pēc valsts apvērsuma Ukrainā, tie tika finansēti no privātiem avotiem un piedalījās militārajā operācijā Ukrainas dienvidaustrumos.

Tas tika izveidots 2014. gada maijā Mariupolē no labējiem radikāļiem, kuri vēlējās piedalīties Donbasa iedzīvotāju savaldīšanā. Tas ir pazīstams ar savām soda akcijām, savukārt tā locekļi vairākkārt tika apsūdzēti cilvēktiesību pārkāpumos, slepkavībās, spīdzināšanā un zādzībās.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu pret "Azov" pēc noziegumu pazīmēm, kuras paredz likuma panti "Cilvēka nolaupīšana", "Spīdzināšana", kā arī "Aizliegtu kara līdzekļu un metožu pielietošana".

Pēdējā laikā "Azov" locekļi aktīvi pretojas starptautiskajam plānam, kas paredz mierīgu konflikta noregulēšanu Donbasā.

Pēc temata

Ukrainas bijušais drošībnieks pastāstījis par slepenajiem cietumiem Mariupolē
Ukrainas DD slepenā cietuma bijušie ieslodzītie stāsta par "bibliotēkas" šausmām
Ne tikai Mariupole, jeb Kā aiziet no "bibliotēkas"
Slepenais cietums Mariupoles lidostā: tirgošanās ar ieslodzītajiem

Galvenie temati