18:28 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

ASV Enerģētikas ministrija atzīmēja, ka līdz gada beigām barels Brent markas naftas turēsies 59 dolāru līmenī, taču no nākamā gada otrā ceturkšņa cena kritīsies.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Gaidāma naftas cenu krišanās īstermiņa periodā, vēsta ASV Enerģētikas ministrijas prognoze, kas publicēta resora mājaslapā.

ASV Enerģētikas ministrija atzīmēja, ka līdz gada beigām barels Brent markas naftas turēsies 59 dolāru līmenī, taču no nākamā gada otrā ceturkšņa cena kritīsies līdz 57 dolāriem.  Šīs pārmaiņas ministrija pamatoja ar melnā zelta rezervju pieaugumu pasaulē, informēja RIA Novosti.

Ministrijas prognoze liecina, ka cenu krišanos turpmāk nomainīs pieaugums līdz 62 dolāriem par barelu, tātad vidējā prognozētā cena 2020. gadā sastādīs aptuveni 60 dolārus.

Savukārt Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks iepriekš atklāja, ka par taisnīgu uzskata naftas cenu vidēja termiņa perspektīvā 50 dolāru līmenī par barelu. Viņaprāt, "visi jau sen ir aizmirsuši" par naftas cenu 100 dolāru apmērā par barelu.

Pēc temata

ASV komentē OPEC valstu vienošanos par naftas ieguves samazināšanu
"Tirgus bez smadzenēm": Volstrīta parakstījusi nāves spriedumu slānekļa naftas ieguvei ASV
ASV naftas un gāzes kompānijas iestājas pret sankcijām pret Krieviju

Galvenie temati