02:35 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Pasaulē
Saņemt īso saiti
58

Rakstā nav sniegti nekādi skaidrojumi par to, kur tieši atrodas "Azimova jūra" un kādi "nesenie notikumi", kas prasa "jūras kara spēkus" tur novēroti.

RĪGA, 20. septembrisSputnik. Kāds NATO eksperts jūras drošības jautājumos rakstā alianses vietnē, kas bija veltīta kuģniecības brīvības pasākumiem, atsaucies uz neseniem notikumiem Persijas līcī un nezināmā "Azimova jūrā", vēsta RT.

Publikācijas "Kāpēc ir svarīgi nodrošināt brīvu piekļuvi jūrai? Iepazīstiet NATO jūras eksperta lomu" autors ir eksperts jūras drošības jautājumos Pols Beklijs, viņš strādā NATO galvenajā mītnē Briselē.

ASV Jūras kara akadēmijas absolvents atzīmēja, ka "gan mīnas, gan zemūdenes ir efektīvi paņēmieni, kas liedz brīvu piekļuvi jūrām".

Tālāk publikācijā seko atsauce uz neseniem notikumiem Persijas līcī un "Azimova jūrā" (Sea of Asimov), kuri esot nodemonstrējuši, cik liela ir jūras kara spēku nozīme, un norāda, ka NATO spēkiem ir jāprot atrast un likvidēt mīnas.

Rakstā nav sniegti nekādi skaidrojumi par to, kur tieši atrodas "Azimova jūra" un kādi "nesenie notikumi", kas prasa "jūras kara spēkus" tur novēroti. Iespējams, raksta autors kļūdījies, domādams Azovas jūru (Sea of Azov).

Rakstā, kas tika publicēts NATO vietnē trešdienas vakarā, tikai 12 stundas vēlāk tika izlabota pieļautā kļūda, un mazpazīstamā jūra, kas, iespējams, atsaucas uz slavenā amerikāņu fantasta Aizeka Azimova uzvārdu, tika nosaukta par Azovu.

Jāpiebilst, ka kļūmi pamanīja arī sociālo tīklu apmeklētāji. Informāciju par fantastisko Azimova jūru pārpublicēja skotu humora lapa Twitter tīklā.

​Tās autors pieļāva, ka tuvākajā laikā NATO sāks aizsardzības pasākumus "tāltālā galaktikā".

Pēc temata

Rietumi gaida "pieklājīgo cilvēku" iebrukumu caur Ziemeļpolu
Nakts un 1,48 promiles asinīs: NATO kareivji atkal trako
Igaunijā NATO karavīrs ar granātmetēju uzrāpās uz pieminekļa kritušajiem kareivjiem
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus

Galvenie temati