09:22 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka teroristu likvidējuši amerikāņu bruņoto spēku pārstāvji speciālās operācijas laikā Afganistānā un Pakistānā.

RĪGA, 15. septembris – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps pastāstījis, ka likvidēts teroristiskās organizācijas Al Quaeda dibinātāja dēls Hamza ben Ladens. ASV līdera paziņojumu publicējis Baltais nams, vēsta Sputnik Lietuva.

"Hamza bin Ladens, augstu stāvošs "Al Kaidas" loceklis un Osamas bin Ladena dēls, nogalināts ASV antiteroristiskajā operācijā Afganistānas un Pakistānas reģionā," teikts paziņojumā.

Tā autori atzīmēja, ka Hamzas ben Ladena nāve kaitēs "Al Kaidas" darbībai un atņems kaujiniekiem "simbolisko saikni" ar viņa tēvu. Atzīmēts, ka Hamza ben Ladens nodrošinājis plānošanu un sadarbību ar dažādiem teroristiskajiem grupējumiem.

Informācija par terorista iespējamo likvidāciju parādījās medijos jau vasarā, taču tikai tagad Vašingtona to apstiprināja oficiāli.

ASV Valsts departamenta dati liecina, ka Hamza ben Ladens bija "Al Kaidas" biedrs kopš 2015.gada augusta un nāca klajā ar aicinājumiem organizēt uzbrukumus dažādās valstīs. ASV varasiestādes piedāvāja balvu miljona dolāru apmērā par ziņām par viņa atrašanās vietu.

Pēc temata

Kāpēc ASV uzaudzināja monstru: ben Ladena labākais draugs
Arābu valstis apsūdz Kataru par Al Kaidas un ISIS atbalstu

Galvenie temati