13:39 05 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Manevri organizēti ar mērķi novērtēt un pārbaudīt stratēģisko sistēmu īpašības, nevis ar nodomu "atbildēt uz notikumiem pasaulē".

RĪGA, 7. septembris — Sputnik. ASV organizējušas četru neaprīkotu ballistisko raķešu Trident II D5 izmēģinājuma startus no "Ohaio" tipa atomzemūdenes "Nebrasca" (SSBN 739), informēja RIA Novosti, atsaucoties uz ASV Jūras kara spēku sniegto informāciju.

Raķešu mācību starti notika agrā rītā netālu no Dienvidkalifornijas krasta. Pirmās divas raķetes palaistas 4. septembrī, pārējās – 6. septembrī.

Manevri esot organizēti ar mērķi novērtēt un pārbaudīt stratēģisko sistēmu īpašības, nevis ar nodomu "atbildēt uz notikumiem pasaulē".

"Pretinieka savaldīšana jūrā ir mūsu nacionālās drošības svarīgākais elements kopš 60. gadiem, un šonedēļ veiktie starti joprojām demonstrē, ka mūsu raķetes ar pagarināto ekspluatācijas laiku ir drošas un uzticamas," apliecināja viceadmirālis Džonijs R.Vulfs.

Kopumā Savienotās Valstis organizējušas jau 176 minēto raķešu startus kopš 1989. gada, kad ar tām tika nodrošināti bruņotie spēki.

Pēc temata

Apspēlēt Krieviju. Kādus hiperskaņas ieročus izstrādā ASV
Krievija komentēja ASV veiktos INF aizliegtās raķetes izmēģinājumus
Šoigu pastāstīja par ASV izdevumiem raķetēm, kuras pārkāpj INF līgumu
Krievijas senators komentēja ASV iniciatīvu par INF līgumu: liekulības treniņi

Galvenie temati