00:58 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (196)
33

Gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvētāji pārvarējuši Baltijas jūrā kārtējo nozīmīgo robežu un iegājuši pēdējā ceturtdaļā.

RĪGA, 27. augusts – Sputnik. Gāzesvada "Ziemeļu straumes 2" ielikšana Baltijas jūras dzelmē pabeigta par trīs ceturtdaļām no kopējā abu cauruļvadu garuma. Būvniecības gaitas detaļas publiskoja projekta operatora – kompānijas Nord Stream 2 AG preses dienestā, vēsta Sputnik Igaunija.

Saskaņā ar pirmdien, 26. augustā, sniegtajiem datiem, kopumā Vācijas, Zviedrijas, Krievijas un Somijas ūdeņos ielikti 1855 kilometri gāzes cauruļvadu, kas sastāda 75% no projekta kopējā garuma.

Turklāt abu "Ziemeļu straumes 2" cauruļvadu būvniecība pilnībā pabeigta Vācijas un Somijas teritoriālajos ūdeņos.

"Ziemeļu straume 2" iegājusi pēdējā ceturtdaļā!" paziņoja Krievijas kompānijas Gazprom valdes priekšsēdētājs Aleksejs Millers, komentējot gāzesvada būvnieku jaunāko sasniegumu.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā. Jaunais cauruļvads tiks izbūvēts līdzās esošajam - "Ziemeļu straumei". Tas vedīs pa Baltijas jūras dzīlēm un šķērsos Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas  un Vācijas teritoriālos ūdeņus vai ekskluzīvās ekonomiskās zonas.

Dažas valstis asi uzstājas pret "Ziemeļu straumes 2" būvniecību, apsūdzot Krieviju projekta "politiskajā zemtekstā". Tostarp, pret to iestājas Ukraina, kura baidās pazaudēt Krievijas gāzes tranzītu, kas savukārt nodarīs nopietnus zaudējumus tās nestabilajai ekonomikai, un ASV, kuras ir ieinteresētas savas dārgās sašķidrinātās dabasgāzes piegādēs Eiropai. Daudzi eksperti uzsver, ka šo valstu varasiestādēm ir acīmredzama vēlme nepieļaut gāzesvada palaišanu, kurš var traucēt viņu ekonomiskajām interesēm.

Maskava vairākkārt uzsvērusi, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi ekonomisks projekts – tēze par iespējamiem enerģētiskiem draudiem Eiropai neiztur nekāda veida kritiku. Gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija, tieši pretēji, ļaus samazināt tranzīta riskus un paaugstinās gāzes apgādes drošumu patērētājiem. Turklāt gaišzilās degvielas piegādes izmaksas samazināsies - "Ziemeļu straumes 2" maršruts līdz Vācijai ir gandrīz par diviem tūkstošiem kilometru īsāks, nekā caur Ukrainu.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (196)

Pēc temata

Bijušais Vācijas ministrs paskaidroja, kāpēc "Ziemeļu straume 2" tiks uzbūvēts līdz galam
ASV izdomāja, ar ko var aizvietot sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2"
Ziema bez gāzes, oglēm un kontrabandas: Kijevai ir pieci mēneši, lai nāktu pie prāta
Mediji: ASV "Ziemeļu straumes 2" dēļ var atkārtot Reigana izgāšanos

Galvenie temati