05:29 05 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Pasaulē
Saņemt īso saiti
121

Vācijas "zaļo" līdere aicināja rosināt vispārēju Eiropas sadarbību militārajā jomā un norādīja ES kaujas spēju zemo līmeni salīdzinājumā ar Krieviju.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Vācijas politiskās partijas "Savienība 90/Zaļie" līdere Annalena Berboka atzina, ka kaujas spēju ziņā ES piekāpjas Krievijai, vēsta Sputnik Igaunija ar atsauci uz viņas interviju izdevumam Der Spiegel.

Pēc Berbokas domām, Eiropai ir vairāk jārūpējas par savu drošību. Viņa norādīja, ka ES kļūst arvien grūtāk uzturēt savas aizsardzības spējas savienībā ar ASV. Politiķe uzskata, ka šāda situācija izveidojusies esošā Baltā nama saimnieka Donalda Trampa dēļ.

"Tramps vienkārši grib iznīcināt starptautisko sistēmu," citē vācu "zaļo" līderes vārdus InoTV.

Problēmas risinājumu Annalena Berboka redz vispārējā Eiropas militārajā sadarbībā.

"Tādā gadījumā tā būtu efektīvāka un ne tik dārga. Mēs, eiropieši, tērējam armijai četras reizes vairāk, nekā Krievija, taču piekāpjamies tai kaujas gatavības ziņā," konstatēja politiķe.

Iepriekš virkne Vācijas parlamenta deputātu uzstājās ar asu ASV vēstnieka Berlīnē Ričarda Grenela paziņojuma kritiku, kurā viņš piedraudēja izvest daļu Amerikas karaspēku no Vācijas uz Poliju, ja valsts varasiestādes nenodrošinās militāros izdevumus 2% no IKP apmērā.

Atbildes kārtā Bundestāga kreiso frakcijas vadītājs Ditmars Barčs paziņoja, ka kopā ar karaspēkiem ASV jāpaņem līdzi arī Vācijā izvietotie kodolieroči. Taču politiķis uzsvēra, ka kodolarsenālu amerikāņiem derētu aizvest uz mājām, jo to pārmešana Polijā novedīs "pie asa pasliktinājuma attiecībās ar Krieviju, kas ir pretrunā ar Vācijas un Eiropas interesēm".

Pēc temata

Tramps, ES un teroristi: Bloomberg nosaukusi galvenos draudus 2019. gadā
Eiropa-monstrs, jeb Kādu ASV gribētu redzēt Atlantijas aliansi
Latvijas Kara flotei simts gadi: simtiem cilvēku pie Mildas un NATO kuģi ostā
Vācu žurnālists paziņojis, ka Vācijas un ASV draudzība ir sagrauta

Galvenie temati