01:45 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
63

Rakstā Ukrainas līderi nosauca par "nepieredzējušu politisko populistu", kurš nesaprot diplomātijas lomu.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas līderis Emanuels Makrons pasniedza Kijevai "stingru mācību", vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Ukrainas izdevumu "Glavred".

Raksta autors uzskata, ka Zeļenskis, kā "nepieredzējis politiskais populists"  nesaprot diplomātijas lomu ārpolitikā. Pēc viņa sacītā, nopietni politiskie līderi rosina savu ārpolitiku ar profesionālu diplomātu palīdzību.

Rakstā tiek norādīts, ka nopietni politiķi netiksies pēc pirmā lūguma, ja netiek iesniegti kaut kādi konkrēti piedāvājumi. Šāda uzvedība ir pārāk emocionāla, un tai nav nekāda sakara ar ārpolitiku.

Raksta autors uzskata, ka tieši šī iemesla dēļ Putins, Merkele un Makrons atteicās no tikšanās rīkošanas. "Un pareizi darīja. Stingra mācība mūsu prezidentam," piebilda viņš.

"Zeļenska ārpolitikas galvenā problēma pat nav tajā, ka viņš ir diletants un populists, bet gan tajā, ka viņam nav pašas politikas. Viņam pagaidām nav sava redzējuma, savas stratēģijas, viņš nezina, ko lai dara Donbasā, ko piedāvāt sabiedrībai," raksta žurnālists.

Tāpat autors norādīja, ka, ja tuvāko mēnešu laikā Zeļenskis nepiedāvās "saprotamu politiku" attiecībā uz Donbasu, viņa popularitāte nokritīs līdz nullei.

Konflikts Ukrainas dienvidaustrumos turpinās jau vairāk nekā piecus gadus. Noregulēšanas jautājumu apspriež sakaru grupas Minskā.

Pēc 2014. gada valsts apvērsuma Doņeckas un Luganskas Tautas Republika paziņoja par savu neatkarību. Pēc tam Kijevas varasiestādes iesāka pret tām spēka operāciju. Saskaņā ar aktuālākajiem ANO datiem, par bruņotā konflikta upuriem jau ir kļuvuši vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku.

Pēc temata

Zeļenska preses sekretāre atzinusi, ka UBS slepkavo Donbasa iedzīvotājus
Radas deputāts: Zeļenskis ved Ukrainu pie katastrofas
Zeļenskis pastāstīja par krievu valodas nākotni Donbasā
Zeļenskis Briselē. Prezidents jauns, bet runas vecas

Galvenie temati