22:05 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

RT kļuva par pirmo Krievijas kanālu, kuram piešķirta septītā nominācija prestižā starptautiskā televīzijas prēmijā.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. RT kļuva par pirmo Krievijas kanālu, kurš ieguvis septīto nomināciju prestižajā starptautiskajā prēmijā Emmy. Kategorijas "Ziņas" finālā iekļuva RT reportāžu sērija par ugunsgrēku tirdzniecības centrā "Zimņaja višņa" Kemerovā.

RT korespondenti strādāja notikuma vietā, stāstot par traģēdiju pārcietušajiem un par mītiņiem, kuri sekoja pēc ugunsgrēka.

Iepriekš RT tika nominēts Emmy balvai jau sešas reizes. Pērn nomināciju International Emmy prēmijā kategorijā "Ziņas" saņēma RT speciālo reportāžu sērija, kas bija veltīta humanitārai katastrofai Mosulā, Irākā, un situācijas izgaismošanai populārākajos medijos.

2017. gadā RT America raidījuma "Ir kontakts" vadītājs Kriss Hedžess iekļuva Amerikas Emmy finālā kategorijā "Labākais informatīvā sarunu šova vadītājs". 2016. gadā International Emmy finālā iekļuva speciālo reportāžu sērija, kuras bija veltītas ANO Ģenerālās Asamblejas 70. sesijai, 2014. gadā – speciālās reportāžas par ieslodzīto badastreiku Amerikas cietumā Gvantanamo (Kuba).

2012. gadā RT kļuva par prēmijas finālistu par Occupy Wall Street kustības akciju atspoguļošanu ASV, 2010. gadā – par ASV prezidenta Baraka Obamas pirmās vizītes Krievijā ēteru.

2017. gadā RT pirmo reizi Krievijā tika iekļauts žūrijas sastāvā prēmijas International Emmy pusfinālā kategorijās "Ziņas" un "Dokumentālais kino".

Emmy prēmija ir televīzijas Oskara balvas analogs un skaitās par vienu no prestižākajām televīzijas jomā. International Emmy balvu pasniegšanas ceremonija notiks 24. septembrī Ņujorkā.

Pēc temata

"Dara, ko grib": sociālie tīkli par RT un interviju Latvijas televīzijas studijā
Naida atmosfēra: RT darbiniekiem Francijā draud ar nāvi
Dženija neļauj: Londona nelaiž RT un Sputnik piedalīties mediju brīvības konferencē
Gribi teikt taisnību, - maksā: RT piespriests gigantisks sods
Absurduma uzvara: Kremlī novērtēja mediju brīvības samitu bez Sputnik un RT

Galvenie temati