13:02 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
47

Eiropas Savienība uzskata par nepieņemamiem Lielbritānijas jaunās valdības piedāvātos grozījumus līgumā par valsts izstāšanos no savienības.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Eiropas Savienība nesaskata pamatu tālākajām pārrunām ar Lielbritāniju par Brexit, taču karaliste cer, ka ES mainīs savu lēmumu, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz BBC.

Brexit atbalstītāju un pretinieku akcija. Foto no arhīva
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Lielbritānijas jaunā valdība ar Borisu Džonsonu priekšgalā pieprasa iekļaut izmaiņas Terēzas Mejas līgumā. Savukārt ES uzskata, ka valdības piedāvājumi, kuru vidū ir robežas likvidācija ar Īriju, ir nepieņemami.

Mejas darījums tā pašreizējā redakcijā negūs parlamenta atbalstu, BBC paziņoja kāds valdības pārstāvis, tāpēc ES "ir jāmaina viedoklis". Valdībā apsolīja piedalīties pārrunās ar maksimālu atdevi un "draudzības garu".

Lielbritānijas deputāti jau trīs reizes noraidījuši Mejas plānu. Tiekoties ar Lielbritānijas pārstāvjiem, pārrunu dalībnieks no ES puses atzīmēja, ka "jau pēc dažām nedēļām esam atgriezušies turpat, kur bijām pirms trim gadiem".

Jaunais premjerministrs Boriss Džonsons apsolīja izvest Lielbritāniju no ES līdz noteiktajam laikam – 31. oktobrim – vienalga, vai izdosies noslēgt darījumu, vai ne. Viņš izmantoja frāzi "izdari vai mirsti".

Britu izdevumi Daily Telegraph un Guardian, atsaucoties uz anonīmu ES diplomātu, paziņoja, ka izstāšanās no ES bez vienošanās ir Lielbritānijas valdības "centrālais scenārijs".

"Bija skaidrs, ka Lielbritānijai nav cita plāna," paskaidroja diplomāts.

Aizvadītajā nedēļā vairāki britu politiķi no jaunā premjerministra valdības informēja par nepieciešamību sagatavoties situācijai, ja valsts izstāsies no ES bez vienošanās.

Ārlietu ministrs Sadžids Džavids atgādināja, ka līdz Brexit atlikuši nepilni trīs mēneši. Viņš piezīmēja, ka uzdevis kancelejai paātrināt gatavošanos Brexit bez darījuma. Nākamnedēļ viņš informēs par vairākiem pasākumiem nepieciešamo darbību finansēšanai.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

Boriss Džonsons pastāstījis, kādā gadījumā gatavs samaksāt ES par Brexit
Brexit atbalstošie deputāti sarīkoja demaršu Eiropas Parlamenta sēdē
Par jauno Lielbritānijas premjerministru kļuva Boriss Džonsons
Eiropas Komisija aicina gatavoties Brexit pēc "stingrā" scenārija

Galvenie temati